VI NIEDZIELA WIELKANOCNA, 9.05.2021 r.

 

1.    Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach majowych od poniedziałku do soboty o godz. 18.00, a w niedziele i uroczystości o godz. 18.30. W środy miesiąca maja zapraszamy do wspólnej modlitwy apelowej przy grocie o godz. 20.30. Również w środy wieczorna nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie odprawiana przed Mszą świętą, razem z Litanią do Matki Bożej.

 

2.    13 maja wspominamy Matkę Bożą Fatimską. Zapraszamy na Różaniec Fatimski po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30 zakończony Apelem Jasnogórskim.

 

3.    Informuję parafian, że trwają prace porządkowe na cmentarzu przy ul. Samotnej, wykonywane przez p. Eugeniusza. Jeżeli ktokolwiek chciałby się włączyć do pomocy w tych pracach, to od poniedziałku do piątku p. Eugeniusz jest na cmentarzu od godz. 9.00 do 19.00.

 

4.    W piątek o godz. 16.00 odbędzie się spowiedź święta dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców.

 

5.    W sobotę 15 maja wspominamy św. Macieja Apostoła.

 

6.    W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 i 13.00 będziemy przeżywać w naszej parafii I Komunię Świętą. Bardzo prosimy parafian nie związanych z uroczystością komunijną o uczestnictwo we Mszach świętych o godz. 7.30, 9.30 i 19.00 oraz w dodatkowej Mszy świętej o godz. 15.00.

 

7.    Również w przyszłą niedzielę swoje 25-lecie kapłaństwa przeżywać będzie ks. Proboszcz Maciej Sasiak CR. Na każdej Mszy świętej Jubilat udzieli uroczystego błogosławieństwa i wręczenia pamiątkowego jubileuszowego obrazka. W związku z tym Msza święta jubileuszowa Ks. Proboszcza zostanie odprawiona w tym dniu o godz. 15.00.

 

8.    Ze względu na stopniowe luzowanie obostrzeń, będziemy również stopniowo powracać do spotkań grup parafialnych. W tym tygodniu zapraszamy na spotkania młodzież przygotowującą się do bierzmowania: klasy VIII w środę o godz. 20.00, a klasy VII w piątek o godz. 18.00. Młodzież oazową zapraszamy w piątek na godz. 18.30. Wszystkie te spotkania odbędą się z zachowaniem zasad sanitarnych, a jeżeli będzie ładna pogoda to będą na świeżym powietrzu.

 

9.    Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

10.                    Bóg zapłać za złożone ofiary na tacę i wpłaty na konto bankowe parafii.

 

11.                    Pod chórem na stoliku są wyłożone koperty na daninę diecezjalną, które prosimy składać do skarbony. Dziękujemy również za ofiary składane do skarbony pod chórem z napisem „na utrzymanie cmentarza na ul. Samotnej”. Bóg zapłać.

 

12.                    W ostatnim tygodniu zmarł nasz parafianin Witold Leitgeber z ul. Hetmańskiej. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.

 

 

Ks. Maciej Sasiak CR

Proboszcz