IV NIEDZIELA WIELKANOCNA, 25.04.2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1.     W dniu dzisiejszym o godz. 12.30 zostanie odprawiona Msza święta z okazji imienin ks. Marka Strzyżyńskiego. Drogiemu solenizantowi życzymy wielu łask Bożych, opieki Matki Najświętszej i swojego patrona.

2.     Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Światowy Dzień Modlitw o powołania. Pamiętajmy w modlitwie o powołaniach do służby w Kościele, wypraszając łaskę powołań z naszej wspólnoty parafialnej.

3.     28 kwietnia ks. Jacek Krzekotowski obchodzi rocznicę święceń kapłańskich. O godz. 18.30 zostanie odprawiona Msza święta w jego intencji. Serdecznie zapraszamy parafian do wspólnej modlitwy.

4.     W pierwszą sobotę miesiąca rozpoczynamy naszą modlitwę do Matki Bożej. Każdego dnia będziemy się spotykać na nabożeństwach majowych od poniedziałku do soboty o godz. 18.00, a w niedziele i uroczystości o godz. 18.30. W środy miesiąca maja zapraszamy do wspólnej modlitwy apelowej o godz. 20.30.

5.     W piątek 30.04. o godz. 18.00 odbędzie się katecheza chrzcielna dla rodziców i rodziców chrzestnych w salce katechetycznej od ul. Zmartwychwstańców.

6.     Ze względów sanitarnych informujemy, że w naszym kościele może przebywać jednocześnie 56 osób. Bardzo prosimy o dostosowanie się do wymogów sanitarnych poprzez noszenie maseczek, dezynfekcję rąk i zajmowanie wyznaczonych miejsc, oznaczonych białą kartką.

7.     Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

8.     Bóg zapłać za złożone ofiary na tacę i wpłaty na konto bankowe parafii.

9.     Pod chórem na stoliku są wyłożone koperty na daninę diecezjalną, które prosimy składać do skarbony. Dziękujemy również za ofiary składane do skarbony pod chórem z napisem „na utrzymanie cmentarza na ul. Samotnej”. Bóg zapłać.

10. W ostatnim tygodniu zmarli nasi parafianie: Czesława Bartoszewska z ul. Łanowej i Tadeusz Ptak z ul. Czwartaków. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Ks. Maciej Sasiak CR

Proboszcz