III niedziela Wielkiego Postu, 7.03.2021 r.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

III niedziela Wielkiego Postu, 7.03.2021 r.

 

 

1.      W czasie Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w nabożeństwach Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 18.00 i Drodze Krzyżowej w piątek:

 

·         8.30 dorośli

 

·         17.45 dorośli oraz dzieci

 

·         19.15 młodzież oraz ci, którzy nie mogą uczestniczyć w innych godzinach.

 

2.      Bóg zapłać za złożone ofiary na misyjne dzieło Ad Gentes, które wspiera pracę polskich misjonarzy.

 

3.      Przy ołtarzu bocznym można zostawić paczki żywnościowe dla ubogich rodzin naszej parafii.

 

4.      W najbliższą niedzielę, podczas Mszy świętej o godz. 12.30, nastąpi uroczyste wprowadzenie w urząd proboszcza naszej parafii ks. Macieja Sasiaka CR. Serdecznie zapraszamy parafian do udziału w tej uroczystości i polecamy w modlitwie nowego ks. Proboszcza.

 

5.      W każdy czwartek po Mszy św. wieczornej jest Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. W tym czasie w konfesjonale pełni dyżur jeden z kapłanów naszej parafii.

 

6.      8 marca przypada Dzień Kobiet. Wszystkim paniom składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej.

 

7.      Osoby dorosłe, które chcą się przygotowywać do bierzmowania zapraszamy na pierwszą katechezę we wtorek 9 marca o godz. 19.15 do salki katechetycznej (wejście od strony ul. Zmartwychwstańców).

 

8.      Serdecznie zapraszamy dzieci od 3 klasy szkoły podstawowej wzwyż oraz młodzież szkół średnich do udziału w wakacyjnych rekolekcjach oazowych w górach. Szczegóły i informacje na plakatach oraz u ks. Piotra i ks. Tomasza.

 

9.      Szkoła Podstawowa nr 25 z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi im. Bohaterów Monte Cassino przy ul. Prądzyńskiego zaprasza dzieci 6 i 7 letnie do oddziału przedszkolnego oraz klas pierwszych. Szczegóły w gablotce parafialnej.

 

10.  Caritas parafialna rozprowadza świece „paschaliki” – Świąteczne Dzieło Pomocy Dzieciom. Cena 7 zł.

 

11.  Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

12.  Pod chórem na stoliku są wyłożone koperty na daninę diecezjalną, które prosimy składać do skarbony.

 

13.  W ostatnim tygodniu zmarli nasi parafianie: Janina Szulc z ul. 28 czerwca 1956 r. i Rafał Dukarski z ul. Dąbrówki. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

 

 

 

Ks. Maciej Sasiak CR

Proboszcz