VI Niedziela Zwykła – 14.02.2021

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI Niedziela Zwykła – 14.02.2021 r.

 

 

1.     Dzisiaj rozpoczyna się 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
Jest to szczególny czas naszej modlitwy o szczęście i trzeźwość w polskich rodzinach. Niech te dni będą przeniknięte refleksją nad troską o dzieci i młodzież, by mogły się wychowywać w atmosferze trzeźwości i miłości.

2.      W najbliższą środę 17 lutego – Środa Popielcowarozpoczynamy Czas Wielkiego Postu. Msze Św. w tym dniu w naszym kościele zostaną odprawione o godz. 7:00, 8:00, 9:30, 17:00, 18:30 i 20:00. Obrzęd posypania głów popiołem podczas każdej Mszy Św. W tym dniu obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych – nie ma żadnej dyspensy! W środę Popielcową zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną. Kancelaria parafialna w tym dniu będzie nieczynna.

3.     Od Środy Popielcowej do niedzieli włącznie trwać będą kwartalne Dni modlitw o ducha pokuty. Jest to także czas przebłagania za grzechy, zwłaszcza pijaństwa, a także czas podejmowania ofiar w int. nawrócenia grzeszników.

4.     W Wielkim Poście w każdy piątek odprawiana będzie Droga Krzyżowa:

a)    dla dorosłych i dzieci – o godz. 8:30 i 17:45

b)    dla młodzieży z klas VII i VIII (do bierzmowania) – o godz. 19:15 (w kościele górnym)

5.     W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 18:00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Zachęcamy do rozważania Męki Pańskiej. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

6.     Dzisiaj II niedziela miesiąca. Zbieramy ofiary na rzecz materialnych potrzeb parafii – zwłaszcza na spłacenie długów za remont wieży. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”

7.     Zgromadzenie Księży Zmartwychwstańców przeżywa w najbliższą środę – 17 lutego 185 rocznicę powstania. Z tej okazji w czasie Mszy Św. o godz. 20:00 będziemy dziękować Bogu, przez wstawiennictwo Matki Bożej Bolesnej Sulisławskiej – Patronki naszej Polskiej Prowincji, za nasze Zgromadzenie i modlić się o nowe powołania do naszego Zgromadzenia. Zapraszamy także Br. Zew. naszego Zgromadzenia. Dziękujemy za dotychczasową modlitwę w intencji naszego Zgromadzenia i prosimy o dalszą pamięć. Można to uczynić zabierając po mszy św. różne foldery z modlitwami, które są wyłożone na ławkach przy głównym wyjściu z kościoła: m. in. o beatyfikację Założycieli naszego Zgromadzenia.

8.     Zapraszamy do lektury prasy religijnej: „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny” oraz styczniowy nr naszej gazety parafialnej. Jest również książeczka „40 dni z Bogiem” – pomocnik wielkopostny w cenie 3,5 zł. Polecamy wiernym, by godnie przeżyć zbliżający się Wielki Post.

 

9.     W ostatnim tygodniu zmarł nasz parafianin: + Janusz Stępień z ul. Saperskiej. W jego intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…”