V Niedziela Zwykła – 07.02.2021

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V Niedziela Zwykła – 07.02.2021r.

 

 

 

1.     Dziś I Niedziela miesiąca. Zwracamy się z uprzejmą prośbą o wsparcie parafialnego Caritas paczkami żywnościowymi. Dziękujemy za pomoc.

2.     W sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Smolicach, 11 lutego 2021 roku, w ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO, o godz. 11.00, zostanie odprawiona Msza św. w intencji chorych i cierpiących, przebywających w izolacji i na kwarantannie oraz tych, którzy niosą pomoc i ulgę w cierpieniu.  Mszy św. przewodniczyć będzie J.E.Ks. Biskup Grzegorz Balcerek. Ze względu na stan pandemii, będzie możliwość uczestniczenia w transmisji na żywo: https://www.facebook.com/sanktuarium.smolice/

3.     Z okazji XXVIII Światowego Dnia Chorego – 11 lutego w naszym kościele Msza Św. dla chorych będzie w czwartek o godz. 9:30. Podczas Mszy Św. udzielimy Sakramentu Chorych. Przyjmujemy ten sakrament tylko w stanie łaski uświęcającej. Prosimy, aby rodziny, opiekunowie i sąsiedzi umożliwili naszym chorym przybycie do kościoła. Przed Mszą św. będzie okazja do spowiedzi św.

4.     Również w czwartek podczas Mszy św. o godz. 18:30 będziemy modlić się o beatyfikację O. Pawła Smolikowskiego CR – kartki z prośbami i podziękowaniami można składać pod obrazem O. Pawła do skarbony i tam również są obrazki z modlitwą o beatyfikację.

5.     Bardzo dziękujemy Braciom Zewnętrznym naszego Zgromadzenia i innym Panom i Paniom, którzy we wtorek wieczorem rozebrali dekorację Bożonarodzeniową. Za trud i poświęcenie – serdeczne „Bóg zapłać”.

6.     W przyszłą niedzielę jako II miesiąca będziemy zbierać ofiary na rzecz materialnych potrzeb parafii – m.in. na spłacenie długów za remont wieży. Bardzo dziękujemy tym wszystkim, którzy nas wspierają duchowo i materialnie.

7.     Zapraszamy do lektury prasy religijnej: „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny” i czasopismo „Miłujcie się” oraz jeszcze styczniowy nr naszej gazety parafialnej. Jest również książeczka „40 dni z Bogiem” – pomocnik wielkopostny w cenie 3,5 zł. Polecamy wiernym, by godnie przeżyć zbliżający się Wielki Post.

 

8.     W ostatnim tygodniu zmarli nasi parafianie: + Eugeniusz Kaczmarek z ul. Madalińskiego, + Zdzisław Woźniak z ul. Hetmańskiej i + Robert Kordylewski  z ul. Sportowej. W ich intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…”