IV Niedziela Zwykła – 31.01.2021

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Zwykła – 31.01.2021r.

 

 

1.     We wtorek – 2 lutego –  Święto Ofiarowania Pańskiego i Dzień Życia Konsekrowanego. Prosimy przynieść ze sobą świece. Na każdej Mszy Św. będzie błogosławieństwo świec. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na zakony klauzurowe w naszej Archidiecezji.

2.     W środę – 3 lutegoŚw. Błażeja, Biskupa i Męczennika. Po Mszach Św. porannej i wieczornej obrzęd błogosławieństwa świec i wiernych w chorobach gardła przez wstawiennictwo Św. Błażeja.

3.     W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

·        W I czwartek Na Mszy Św. o godz. 18:30 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy Św. nabożeństwo powołaniowe i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:45.

·        W I piątekpo Mszy Św. o godz. 8:00 i 18:30 – nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa. SPOWIEDŹ podczas Mszy Św. porannych i wieczornej. W I piątek kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.

·        W I sobotę Msza Św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8:00. Po Mszy Św. nabożeństwo Maryjne.

 

5.     Bardzo prosimy wszystkich chętnych mężczyzn we wtorek 2 lutego po mszy św. wieczornej – ok. 19:30, aby pomóc w rozebraniu dekoracji Bożonarodzeniowej.

6.     W tym tygodniu zakończyliśmy spotkania w kościele z rodzinami naszej parafii w ramach tzw. kolędy. Z pewnością była to zupełnie inna rzeczywistość niż w ubiegłych latach, kiedy kapłani mogli się spotkać w domach z rodzinami i wspólnie porozmawiać, ale i te spotkania w kościele miały swój urok, a przede wszystkim charakter duchowy, modlitewny, a każda rodzina, która brała udział w tym spotkaniu została obdarzona szczególnym błogosławieństwem Bożym. Również składamy gorące podziękowania za ofiary złożone podczas tych spotkań.

7.     W minionym tygodniu ukazał się styczniowy nr naszej gazety parafialnej. Zachęcając do lektury dziękujemy zarazem za wszelkie ofiary składane na rzecz pokrycia kosztów druku. „Bóg zapłać”.

8.     Zapraszamy do lektury prasy religijnej: „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny” i czasopismo „Miłujcie się”. 

 

9.     W ostatnim tygodniu zmarły nasze parafianki: + Elżbieta Kmieć z ul. Wybickiego i + Danuta Szymańska  z ul. Fabrycznej. W ich intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…”