III Niedziela Zwykła – 24.01.2021

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Zwykła – 24.01.2021r.

 

 

1.     Dziś „Dzień solidarności z Chorwacją”, którą 29.12.2020 r. nawiedziło trzęsienie ziemi. Wychodząc naprzeciw prośbie Caritas Chorwacji bardzo prosimy wiernych o ofiary pieniężne do skarbony ustawionej w środkowej części kościoła. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2.     W tym tygodniu kontynuujemy spotkania w kościele z rodzinami naszej parafii. Zapraszamy na godz. 18:30 w ramach tzw. kolędy. Najpierw msza św., krótkie nabożeństwo i błogosławieństwo Najświętszym sakramentem każdej rodziny. Porządek spotkań rodzin z poszczególnych ulic w najbliższym tygodniu jest następujący:

a)    poniedziałek – rodziny z ul. Dąbrówki, Zmartwychwstańców, Dolna Wilda i Langiewicza

b)    wtorek – rodziny z ul. Filareckiej, Traugutta, Mielęckiego i Pamiątkowej

c)     środa – rodziny z ul. Hetmańskiej, Partyzanckiej i Czwartaków

d)    czwartek – rodziny z ul. Saperskiej, Łanowej i Sportowej

e)    piątek – rodziny z ul. Rolnej i Barskiej

3.     W sobotę 30.01. o godzinie 19:30 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci I-komunijnych. Ze względów sanitarnych będzie w GÓRNYM KOŚCIELE. W niedzielę 31.01. będzie Msza święta z poświęceniem medalików i odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych (potrzebne będą świece z chrztu świętego). By uniknąć tłoku i zachować normy, Msza święta będzie o godz. 16:00 (tylko dla dzieci i rodziców). Osoby, których nie było na pobraniu miar do stroju dzieci, a chcą zamówić strój komunijny są proszone o pilny kontakt z zakładem krawieckim (+48 602-724-081).

4.     W przyszłą niedzielę będziemy gościć misjonarza-Pallotyna O. Emiliana Siegel, który będzie głosił na wszystkich mszach świętych Słowo Boże.

5.     Zapraszamy do lektury prasy religijnej: „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny” i czasopismo „Miłujcie się”. 

 

6.     W ostatnim tygodniu zmarli nasi parafianie: + Edward Kubicki z ul. Hetmańskiej i + Gertruda Kłak  z ul. Prądzyńskiego. W ich intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…”