Niedziela Chrztu Pańskiego – 10.01.2021

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Chrztu Pańskiego – 10.01.2021 r.

 

 

1.     W dzisiejszą Niedzielę Chrztu Pańskiego kończy się Okres Bożego Narodzenia. W kościele w Polsce zachowujemy tradycyjnie śpiew kolęd i wystrój świąteczny do 2 lutego – Święto Ofiarowania Pańskiego.

 

2.     Dziś o godz. 12:30 odprawimy Mszę Św. w intencji wszystkich dzieci ochrzczonych w 2020 r. oraz w intencji ich rodziców i chrzestnych.

 

3.     Każdego 11 dnia miesiąca, a więc jutro podczas mszy świętej o godz. 18:30 modlimy się o dar beatyfikacji czcigodnego Sługi Bożego O. Pawła Smolikowskiego CR, po mszy świętej odbędzie się nowenna, podczas której będziemy wypraszać potrzebne łaski za wstawiennictwem naszego Sługi Bożego. Zachęcamy do osobistego kultu ojca Pawła, jak też do składania intencji modlitw pod obrazem wystawionym w naszym kościele. Intencje będą odczytywane podczas nowenny. Prosimy też o informowanie nas o wysłuchanych modlitwach.  Jest to ostatni krok do wyniesienia na ołtarze. Świadectwo pobożności życia ojca Pawła wymaga potwierdzenia przez cuda za jego przyczyną. Chciejmy obrać tego niezwykłego zmartwychstańca jako naszego patrona i orędownika.

 

4.     Dziękujemy za ofiary dziś złożone na tacę gospodarczą, które będą przeznaczone na spłacenie długów za remont naszej wieży kościelnej i ogrzewanie naszego kościoła. „Bóg zapłać za Waszą ofiarność i zrozumienie.

 

5.     Ojciec Tomasz wraz ze Wspólnotą ministrancką serdecznie dziękuje wszystkim, którzy w Uroczystość Objawienia Pańskiego zechcieli skorzystać z ofiarowanego kadzidła i kredy. Bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie materialne.

 

6.     Jak już informowaliśmy – od 18 stycznia 2021 r. zapraszamy rodziny naszej parafii na spotkania modlitewne w kościele o godz. 18:30 w ramach tzw. kolędy. Będzie najpierw msza św., krótkie nabożeństwo i błogosławieństwo Najświętszym sakramentem każdej rodziny. Porządek spotkań rodzin z poszczególnych ulic jest wywieszony w gablotach ogłoszeniowych i na stronie internetowej parafii oraz w gazetce parafialnej świątecznej. Serdecznie zapraszamy.

 

7.     Zapraszamy do lektury prasy religijnej: „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny” i czasopismo „Miłujcie się”. Jest też jeszcze świąteczny nr naszej gazety parafialnej.

 

8.     W ostatnim tygodniu zmarli  nasi  parafianie: + Stefania Cicha z ul. Saperskiej,   + Aniela Szaj z ul. Rolnej, + Józef Stróżyk z ul. Kosińskiego, + Teresa Łakoma z ul. Langiewicza, + Józefa Skrzypczak z ul. Chłapowskiego i + Katarzyna Jaśniak  z ul. Hetmańskiej. W ich intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…”