Niedziela Świętej Rodziny – 27.12.2020

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 Niedziela Świętej Rodziny – 27.12.2020 r.

 

  1. We czwartek zakończenie Roku Pańskiego 2020. Msza Św. będzie o godz. 17:00 i odprawiona będzie za wszystkich zmarłych parafian w 2020 r., po mszy św. będzie nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Zachęcamy do udziału wszystkich, którzy chcą po Bożemu zakończyć miniony rok. 

  2. W piątek – NOWY ROK PAŃSKI 2021 – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze Św. odprawione będą: o godz. 9:30, 11:00, 12:30, 18:00 i 19:00.  Wkraczajmy razem z Maryją w Nowy Rok. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Św. – jak w każdą niedzielę. Nie ma POSTU.

  3. Jak już informowaliśmy po Nowym Roku (od 18 stycznia) rozpoczniemy nasze wspólne spotkania na mszy św. wieczornej i wspólnym kolędowaniu. Wszystko to w klimacie przyjścia Pana, który chce nas zbawić i dać nowe życie. Jeszcze będziemy o tym przypominać. Zapraszamy serdecznie całe rodziny, przynajmniej JEDNĄ OSOBĘ z domu na wspólną modlitwę tu do kościoła … to Ona będzie POSŁAŃCEM, który zaniesie Boże Błogosławieństwo do naszych domów w tym trudnym czasie jaki przeżywamy... Każda Rodzina otrzyma tradycyjną książeczkę kolędową i wodę święconą. Po powrocie do domu zachęcam do wspólnej modlitwy całej Rodziny. 

  4. W ub. tygodniu do kancelarii par. przyszli Inspektorzy z Ochrony Środowiska, którzy wcześniej – 6 grudnia dokonali ponownych pomiarów hałasu bicia naszych dzwonów, który w dalszym ciągu przeszkadza niektórym naszym parafianom. Po przedstawieniu protokołu z tegoż pomiaru i nie dostosowania się  do bariery dopuszczalnej poziomu hałasu został wypisany mandat w kwocie 300 zł. oraz zalecenie wyciszenia dzwonów, co w konsekwencji będą następne kary z tym związane i to dosyć pokaźne. W wyniku całej zaistniałej sytuacji będziemy zmuszeni całkowicie wyłączyć dzwony, bo bardzo przeszkadzają niektórym naszym parafianom.

  5. Zachęcamy do nabywania  świątecznej prasy religijnej: „Gość Niedzielny” i „Przewodnik Katolicki”. Jest też świąteczny nr naszej gazety parafialnej, w której jest m. in. plan spotkań z rodzinami naszej parafii w kościele na mszy św. wieczornej o godz. 18:30 w ramach wizyty duszpasterskiej tzw. „kolędy”. Porządek tych spotkań w kościele jest też na stronie internetowej parafii. Zachęcając do lektury dziękujemy za ofiary składane na pokrycie kosztów druku „Bóg zapłać”.

W ostatnim czasie zmarli  nasi  parafianie: + Hieronim Śmiejczak i Janina Latosi  z ul. Umińskiego, + Wiesław Gadziński  z ul. Langiewicza i + Aleksandra Jezierska  z ul. Hetmańskiej. W ich intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…”