II Niedziela Adwentu – 06.12.2020

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Adwentu – 06.12.2020 r.

 

 

1.     Adwent – to czas oczekiwania na przyjście Pana. Szczególnym wzorem adwentowego oczekiwania jest dla nas Maryja. Czuwajmy razem z Maryją na Mszach Św. roratnich, które odprawiamy dla: dorosłych od poniedziałku do soboty – rano o g. 6.00 w kościele, a dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki – po południu o godz. 17.00 również w kościele.

2.     Tradycyjnie w II niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która jest prowadzona dziś przed kościołami i kaplicami w całej Polsce. W naszym kościele ofiary można złożyć do skarbony (zielonej) po Mszy Św. w środkowej części kościoła. Za zrozumienie i ofiarność składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

3.     Dziś I Niedziela miesiąca. Zwracamy się z uprzejmą prośbą o wsparcie parafialnego Caritas paczkami żywnościowymi. Dziękujemy za okazaną życzliwość.

4.     Odprawiamy Nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP przed Mszą Św. roratnią o godz. 5:45.

5.     We wtorek – 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Św. w naszym kościele będą sprawowane o g. 6:00, 8:00, 9:30 i 18:30.

Tego dnia w południe 12:00-13:00 w kościele będzie GODZINA ŁASKI. Wszystkich czcicieli Matki Bożej serdecznie zapraszamy.

6.     W każdy czwartek parafialnej adoracji Najświętszego Sakramentu, od godz. 19:00 – 21:00 w konfesjonale dyżur będzie pełnił jeden z kapłanów naszej wspólnoty.

7.     Informujemy, że przez cały adwent rano nowennę we wtorki do św. Antoniego i w środy do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odprawiamy zaraz po roratach.

8.     Przy wyjściu z kościoła po Mszy Św. można zakupić świece Caritas – małą w cenie 7 zł., a dużą – 16 zł. Można  również zaopatrzyć się w opłatki wigilijne. W ciągu tygodnia świece i opłatki można zakupić w kancelarii parafialnej w dniach urzędowania.

9.     Bardzo przepraszamy drogich parafian – w poniedziałek najbliższy 7 grudnia kancelaria parafialna będzie  NIECZYNNA, a od środy w kancelarii będziemy przyjmować intencje mszalne na rok 2021 – tylko na pierwsze półrocze czyli od stycznia do końca czerwca 2021 r.

10.           W piątek podczas Mszy św. o godz. 18:30 będziemy modlić się o beatyfikację Czcigodnego Sługi Bożego O. Pawła Smolikowskiego CR.

11.           W przyszłą niedzielę jako II miesiąca będziemy zbierać ofiary na rzecz materialnych potrzeb parafii – m.in. na spłacenie długów za remont wieży.

12.           Zapraszamy do lektury prasy religijnej: „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki”,  dla dzieci „Mały Przewodnik Katolicki” i czasopismo „Miłujcie się”.

 

13.           W ostatnim tygodniu zmarli  nasi  parafianie: + Henryk Kowaliński i + Bożena Jankowska z ul. 28 Czerwca 1956; + Ryszard Jankowiak z ul. Fabrycznej; + Adam Kaczmarek z ul. Kosińskiego i + Danuta Drojecka-Paterczyk  z ul. Chłapowskiego. W ich intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…”