Uroczystość Bożego Ciała - 11.06.2020

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Bożego Ciała - 11.06.2020 r.

 

 

 

1.    W dniu dzisiejszym, w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – zwanej popularnie Bożym Ciałem – w eucharystycznej procesji po Mszy Św. o godz. 16:00 wyjdziemy na zewnątrz naszej świątyni, aby publicznie oddać cześć i hołd Jezusowi Chrystusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie. Niech nasz czynny udział w tej procesji będzie publicznym wyznaniem naszej wiary. Przez cały najbliższy tydzień będzie trwać oktawa Bożego Ciała. Każdego dnia będziemy gromadzić się w naszym kościele na nabożeństwie czerwcowym o godz. 18.00 i procesji eucharystycznej. Serdecznie wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy. W niedzielę najbliższą procesja eucharystyczna będzie po Mszy św. o g. 11.00. Dzisiaj msze święte zostaną odprawione o godz. 7:30, 9:30, 11:00, 12:30, 16:00 i 19:00.

 

2.    Jutro kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 

3.    Centralna procesja Eucharystyczna miasta Poznania wyruszy z kościoła pw. Bożego Ciała po Mszy św. o godz. 1000 i  przejdzie ulicami: Krakowską, Garbary, Wielką, Chwaliszewo, Ostrów Tumski do Katedry.

 

4.    (Pragnę bardzo gorąco i serdecznie podziękować wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu ołtarzy na dzisiejszą uroczystość, dziękuję naszemu chórowi parafialnemu oraz P. organiście, wszystkim niosącym sztandary i feretrony oraz Panom, którzy towarzyszyli Jezusowi niosąc baldachim, dzieciom sypiącym kwiaty, służbie liturgicznej ołtarza, ministrantom, lektorom, oraz kapłanom, którzy przewodniczyli do poszczególnych ołtarzy Jezusowi Chrystusowi, a także wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do upiększenia dzisiejszej uroczystości. Niech Jezus Chrystus Eucharystyczny będzie dla was wszystkich nagrodą w niebie.)