Urocz. Wniebowstąpienia P. - 24.05.2020

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Urocz. Wniebowstąpienia P. - 24.05.2020r.

 

 

 

 

1.     Przed nami ostatni tydzień maja. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych w naszej świątyni codziennie przed Mszą Św. wieczorną o godz. 18:00, a w niedzielę – o godz. 18:30. Zapraszamy także do liczniejszego udziału w modlitwie apelowej do Matki Bożej w kościele o godz. 20:30. Podczas nabożeństwa majowego odprawiamy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Św.

 

2.     Przypominamy, że w Uroczystość Trójcy Najświętszej, czyli 7 czerwca  kończy się czas wyznaczony przez Kościół do odbycia spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.

 

3.     W piątek w liturgii kościoła obchodzimy wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej, Patronki naszej Archidiecezji.

 

4.     W środę – na Mszy Św. o godz. 18:30 będziemy świętować 32 rocznicę święceń kapłańskich O. Marka, a w przyszłą niedzielę – na Mszy Św. o godz. 12:30 będziemy świętować 5 rocznicę święceń kapłańskich O. Tomasza. Serdecznie zapraszamy Drogich parafian do wspólnej modlitwy.

 

5.     W związku ze złagodzeniem restrykcji przez władze państwowe odnośnie uczestnictwa wiernych we mszy św. podajemy do wiadomości, że w naszym kościele może zgromadzić się 120 osób. Zapraszamy Drogich Parafian i wszystkich uczęszczających do naszego kościoła do wspólnej modlitwy.

 

6.     Podajemy do wiadomości Drogich Parafian, że dewastacja głównych drzwi wejściowych do naszego kościoła, której dopuścili się nieznani sprawcy w nocy z 24 na 25 marca b.r. została zgłoszona nie tylko na policję, ale również do Miejskiego Konserwatora Zabytków w Poznaniu. Po uzgodnieniu z konserwatorem została przygotowana przez odpowiednią firmę wycena prac konserwatorsko-renowacyjnych tych drzwi – ok. 20.000,00 zł. To tylko te uszkodzone drzwi, ale też trzeba będzie odnowić drugie główne wejściowe drzwi oraz drzwi w bocznych wejściach. W sumie będzie to niestety bardzo duży koszt odnowy, więc bardzo prosimy o wsparcie wszystkich dobrych ludzi i sponsorów. Ofiary można składać na tacę w kościele, czy też wpłacać na konto bankowe parafii. Za każdą okazaną pomoc już teraz bardzo Wam dziękujemy.

 

7.     Zapraszamy do lektury prasy religijnej: „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki” i „Miłujcie się”.