Od początku powstania parafii pracują w niej księża ze Zgromadzenia Zmartwychwstania Pańskiego. 

 

ks. Adam Paweł Błyszcz C.R.

proboszcz

Urodzony w Świetochłowicach na Górnym Śląsku. Wychował sie w Bytomiu, gdzie do dzisiaj mieszka jego mama i siostra. Po ukończeniu I Liceum Ogólnokszłcącego w Bytomiu wstapił do nowicjatu zmartwychwstanców w Radziwiłłowie Mazowieckim. Studia filozoficzno - teologiczne odbył w Krakowie (Instytut Ksi eży Misjonarzy) i w Rzymie (Papieski Uniwersytet Gregoriański). Podjął rownież studia polonistyczne na Uniwersytecie Gdańskim i Warszawskim. W latach 2001 - 2003 studia specjalistyczne z zakresu teologii dogmatycznej w Rzymie. 

Pracował w nastepujących parafiach Zgromadzenia: Kraków - Wola Duchacka (1993 - 1994), Gdańsk (1994 - 1998), Warszawa (1998 - 2000), Miglianico (Włochy, 2000 - 2001), Rzym - Acilia (Włochy, 2001 - 2006), Poznań (od 2006)

hobby: literatura polska, piłką nożną.
ulubiony cytat biblijny to zdanie zapisane u świętego Jana: tak Bóg umłowal świat, ze posłał swojego Syna Jednorodzonego, aby każdy kto w Niego wierzy miał życie wieczne.

kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
            698 507 781

 

ks. Sebastian Habowski C.R.

wikariusz

Mój dom rodzinny stoi w Stryszawie, wsi położonej w Beskidzie Makowskim u podnóża Jałowca (1111m.n.p.n.). Urodziłem się w środę 14 listopada 1979 roku w Makowie Podhalańskim z ładnym czarnym loczkiem na głowie. Mam trzech braci, Wiesław najstarszy jest informatykiem, Robert młodszy pasjonuje się szybkimi motocyklami, zaś najmłodszy Krystian ciągle wertuje książki historyczne. Mój tata Tadeusz jest budowlańcem, mama Jadwiga pracuje jako kucharka (szefowa kuchni:D) w ośrodku rekolekcyjnym na Wzgórzu Miłosierdzia w Stryszawie. Po ukończeniu Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Stryszawie za namową ks. Krzysztofa Czerwionki CR zgłosiłem się do Niższego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Tam zdobywałem wiedzę nie tylko z przedmiotów humanistycznych czy ścisłych ale również gry na gitarze i śpiewu, co już w niedalekiej przyszłości bardzo się przydało. Po maturze w maju 1999 roku wstąpiłem do Nowicjatu Polskiej Prowincji Zgromadzenia Zmartwychwstańców w Radziwiłłowie Mazowieckim. Kolejny etap formacji w drodze do kapłaństwa i życia zakonnego to 6-letnie studia filozoficzno - teologiczne w Krakowie. Śluby wieczyste złożyłem 8 grudnia 2005 roku, a 6 maja 2006 roku przyjąłem święcenia kapłańskie. Przez pierwszych 5 lat pracowałem w Bytomiu  Szombierkach. Decyzją władz zakonnych z dniem 26 sierpnia 2011 roku zostałem przeniesiony do Poznania na Wilde do Parafii Zmartwychwstania Pańskiego. Ksiądz proboszcz powierzył mojej trosce duszpasterskiej świetlicę, Ruch Światło - Życie, przygotowanie do bierzmowania kl.I gimnazjum i duszpasterstwo młodzieży, oprócz tego zostałem skierowany do pracy katechetycznej w V Liceum Ogólnokształcącym.

Moje ulubione zdanie z Biblii: "Wszystko mogę w Tym, Który mnie umacnia" Flp 4,13
Hobby: gra na gitarze, śpiew, wędrówki górskie, podróże, jazda na rowerze, dobra książka, muzyka gospel
Kontakt: mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

ks. Jacek Krzekotowski C.R.

kapelan szpitala im. św. Jana Pawła II

 

Ojciec Jacek Krzekotowski, pochodzi z Poznania. Święcenia kapłańskie przyjął w Krakowie 28 kwietnia 1984 roku (w tym roku więc świętował 30 rocznicę swoich święceń). Zaraz po nich został posłany d sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Sulisławicach. Kolejnymi parafiami, w których pracował była Kościerzyna, Złocieniec, Kraków, Warszawa. Ostatnie lata spędził w Krakowie posługując jako kapelan szpitala im. świętego Jana Pawła II (w tym szpitalu dwukrotnie hospitalizowana była św. Faustyna Kowalska). Od 1 września posługuje w szpitalu im. świętego Jana Pawła II, tyle że w Poznaniu.

Szczególnie ceni sobie biblijne zdanie, że „nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych”.

Lubi czytać książki i oglądać filmy, które traktują o rzeczach ostatecznych człowieka (śmierć i życie wieczne).

Komórka służbowa do ojca Jacka 784 636 013.  

 

    

 

ks. Tomasz Sułkowski C.R.

katecheta

 

Urodzony 31. 03. 1984 roku w Rabce - Zdrój, mieszkał w Sosnowcu – Kazimierz Górniczy, w parafii Zmartwychwstanczej pod wezwaniem Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa . W  Sosnowcu  uczęszczał do szkoły podstawowej.  Ukończył Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego w Dąbrowie Górniczej.  Po zdaniu matury wstąpił do Zgromadzenia i rozpoczął nowicjat w Radziwiłłowie Mazowieckim.

Następnie studia filozoficzne i teologiczne  w Collegium Resurrectionis.

Śluby wieczyste złożył w Krakowie w 2008 roku.

Święcenia diakonatu przyjął z rąk księdza biskupa Wacława Depo  w roku 2009. Rok później został wyświęcony na kapłana przez księdza biskupa Roberta  Kurtza C.R.

Po święceniach pracował w Radziwiłłowie Mazowieckim (2 lata)

w naszej parafii zajmuje się (odpowiedzialny jest za msze niedzielne z udziałem dzieci), ministrantami,  scholie „Załoga Pana Boga”, młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania oraz katechizuje w liceum; ulubione zdanie z Biblii: „Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał". (J15,16)

hobby: historia Solidarności, muzyka, podróże, snowboard

 

ks. Marek Strzyżyński C.R

kapelan szpitala im. W. Degi

 

Ojciec Marek Strzyżyński CR, urodził się w Poznaniu i tutaj spędził swoje dzieciństwo i młodość. Po maturze wstąpił do zgromadzenia zmartwychwstańców i 27 maja 1988 roku przyjął święcenia kapłańskie. Jako kapłan posługiwał w Krakowie, na Ukrainie, w Stryszawie, Warszawie, Radziwiłłowie Mazowieckim, w Mocarzewie a teraz został skierowany do pracy jako kapelan Szpitala Ortopedycznego i katecheta tamtejszej szkoły dla dzieci i młodzieży.

Jego ulubiony epizod biblijny zapisany został (a jakże) przez świętego Marka: „13Przynosili Mu również dzieci, żeby ich dotknął; lecz uczniowie szorstko zabraniali im tego.  14 A Jezus, widząc to, oburzył się i rzekł do nich: «Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże.  15 Zaprawdę, powiadam wam: Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego».  16 I biorąc je w objęcia, kładł na nie ręce i błogosławił je”. (ewangelia wg świętego Marka 10: 13 – 16)

Hobby ojca Marka to turystyka i konie.

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

DOBROCZYŃCY