Niedziela Zesłania Ducha Świętego 04.06.2017

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 04.06.2017 r.

 


1.     W czwartek rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec, w którym oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, gromadząc się na nabożeństwach tzw. czerwcowych, które odprawiać będziemy w tygodniu przed Mszą św. wieczorną o godz. 18:00, a w niedzielę – o godz. 18:30.

 

2.     Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały maj gromadzili się przy grocie Matki Bożej, szczególnie tym, którzy przygotowywali i prowadzili Apel Jasnogórski. „Bóg zapłać”

 

3.     Zapraszamy dzisiaj wszystkich parafian na XXII Festyn Parafialny: „Wilda Dzieciom”. Rozpoczęcie o godz. 15:00. To nasze wspólne świętowanie i okazja do spotkania. Dochód z festynu przeznaczymy na wyjazd dzieci i młodzieży. Podczas trwania festynu zapewniamy ciekawe nagrody, moc atrakcji oraz interesujące występy na scenie.

 

4.     Zapraszamy dzisiaj na spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką do Lichenia dla dzieci I komunijnych oraz członków ich rodzin po Mszy św. o godz. 11:00.

 

5.     Jutro drugi dzień świątecznyŚwięto N.M.P. Matki Kościoła. Msze Św. będą o godz. 7.00, 8.00, 18.30. Nadchodzący tydzień w liturgii Kościoła prowadzi nas do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej – jednocześnie jest to czas ostatni dopełnienia obowiązku wielkanocnej spowiedzi i komunii św.

 

6.     W tym tygodniu w liturgii kościoła obchodzimy: w czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w sobotę – Wspomnienie Bł. Bogumiła, patrona Archidiecezji Poznańskiej.

 

7.     Jest jeszcze majowy nr naszej gazety parafialnej. Zachęcając do lektury dziękujemy zarazem za wszelkie ofiary składane na rzecz pokrycia kosztów druku. „Bóg zapłać”.

 

8.     W przyszłą niedzielę jako II miesiąca będziemy zbierać ofiary na rzecz materialnych potrzeb parafii.

 

9.     Siostry Zmartwychwstanki organizują pielgrzymkę do Lichenia 17 czerwca b.r. na Ogólnopolskie Uroczystości ku czci 108 Męczenników II Wojny Światowej. Cena: 35 zł. od osoby. Wyjazd o godz. 6:30 sprzed klasztoru Sióstr Zmartwychwstanek przy ul. Głogowskiej 145 w Poznaniu. Szczegółowe informacje na plakatach w gablotach i przy głównym wyjściu z kościoła.

 

10.           Zapraszamy do lektury prasy religijnej: „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki” i  dla dzieci „Mały Przewodnik Katolicki”.