VII Niedziela Wielkanocna 28.05.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VII Niedziela Wielkanocna – 28.05.2017 r.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

 

1.     Zapraszamy wiernych na ostatnie trzy dni nabożeństw majowych  przed Mszą Św. wieczorną o godz. 18.00. Podczas tegoż nabożeństwa odprawiamy również Nowennę do Ducha Św. Zapraszamy również na modlitwę apelową o g. 20:30.

2.     Dzisiaj przypada 36 r. śm. Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego. Pamiętajmy o modlitwie w intencji o rychłą Jego beatyfikację.

3.     Dzisiaj Rocznica I Komunii Św. na Mszy św. o godz. 11.00. Pamiętajmy w naszych modlitwach o dzieciach i ich rodzinach.

4.     Również dzisiaj na Mszy Św. o godz. 12:30 będziemy świętować 60 rocznicę święceń kapłańskich O. Lucjana. Serdecznie zapraszamy Drogich parafian do modlitwy w intencji Czcigodnego Ks. Jubilata.

5.     W czwartek rozpoczynamy miesiąc czerwiec, w którym oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, gromadząc się na nabożeństwach tzw. czerwcowych, które odprawiać będziemy w tygodniu przed Mszą św. wieczorną o godz. 18:00, a w niedzielę – o godz. 18:30.

6.     W czwartek – 1.06. – Dzień Dziecka. Niech ten dzień będzie okazją do pogłębienia naszej troski o dzieci w duchu wiary i odpowiedzialności przed Bogiem. Pamiętajmy zwłaszcza o tych dzieciach, które pozbawione są normalnej opieki rodzicielskiej.

7.     W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

·        W I czwartek na Mszy Św. o godz. 18:30 modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy Św. nabożeństwo powołaniowe i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:45. Po nabożeństwie zapraszamy Braci Zew. naszego Zgromadzenia na spotkanie formacyjne.

·        W I piątekMsza Św. o godz. 8:00 i 18:30 o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Po Mszy Św. – nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa. SPOWIEDŹ podczas Mszy Św. porannych i wieczornej. Msza Św. dla dzieci w kościele o godz. 17:00 – wcześniej od 16:30 – okazja do spowiedzi św.

·        W I sobotę Msza Św. o Niepok. Sercu Maryi o g. 8:00. Po Mszy Św. nabożeństwo Maryjne. W I piątek i sobotę kapłani odwiedzą chorych z posługą sakr.

8.     Zapraszamy wszystkich parafian na XXII Festyn Parafialny: „Wilda Dzieciom”, który odbędzie się 4 czerwca 2017 r. To nasze wspólne świętowanie i okazja do spotkania. Dochód z festynu przeznaczymy na wyjazd dzieci i młodzieży. Podczas trwania festynu zapewniamy ciekawe nagrody, moc atrakcji oraz interesujące występy na scenie. Prosimy wszystkich chętnych o upieczenie ciast i dostarczenie ich w sobote przed festynem. Wszystkich chętnych wspomóc przygotowanie festynu prosimy o zgłaszanie się do Ks. Tomasza.

9.     Ukazał się majowy nr naszej gazety parafialnej. Zachęcając do lektury dziękujemy zarazem za wszelkie ofiary składane na rzecz pokrycia kosztów druku. „Bóg zapłać”.

10.           Dzisiaj Caritas Parafialna zbiera ofiary do puszek na najuboższych w parafii. Za złożone ofiary składamy „Bóg zapłać”.

11.           W przyszłą niedzielę nie będą pełnić dyżuru Panie z Parafialnego Koła Przyjaciół Radia Maryja.

12.            W najbliższą sobotę – 3 czerwca Wigilia Zesłania Ducha Świętego. Wspólnota „Galilea” zaprasza na czuwanie: Plan jest następujący:

     * 18:30 – Eucharystia

     * po Mszy Św. – Konferencja – „Obdarowani w Duchu” (jak zostać napełnionym Duchem Świętym)

* Adoracja z uwielbieniem

* Agapa

* ok. 22:00 - Zakończenie

13.           Zapraszamy na spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką do Lichenia dla dzieci I komunijnych oraz członków ich rodzin. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 4.06. po Mszy św. o godz. 11:00 (nie ma już wolnych miejsc).

14.           Już dziś pragniemy poinformować, że tegoroczna procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami: Pamiątkową, Madalińskiego, Prądzyńskiego, Kosińskiego, 28 Czerwca 1956, Chłapowskiego i Dąbrówki do kościoła. Na trasie naszej procesji zostaną usytuowane cztery ołtarze: I – na skrzyżowaniu ulicy Pamiątkowej, Rolnej i 28 Czerwca 1956 roku (na wysokości Banku PKO SA). Bardzo proszę, aby tym ołtarzem zaopiekowała się Wspólnota Żywego Różańca. II – przy ulicy Pamiątkowej – Madalińskiego. Tutaj proszę o pomoc duszpasterstwo dzieci i młodzieży oraz Liturgiczną Służbę Ołtarza. III – przy ul. Kosińskiego (na wysokości Centrum Pro Familia). Tutaj zwracam się z serdeczną prośbą o pomoc w przygotowaniu ołtarza wspólnotę „Nie jesteś sam” i Modlitwy Wstawienniczej. IV – przy kościele (główne wejście), gdzie zostanie wygłoszone kazanie. Tutaj o pomoc proszę Wspólnotę Domu Modlitwy „Galilea”. Wszystkich parafian zapraszamy do udziału i modlitwy. Prosimy, aby dziewczynki, które w tym roku przyjęły po raz pierwszy Pana Jezusa w Komunii Św. zechciały sypać kwiaty.

15.           Zapraszamy do lektury prasy religijnej: „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki” i  dla dzieci „Mały Przewodnik Katolicki”.

16.           W ostatnim tygodniu zmarli nasi parafianie: + Henryk Roszak z ul. Kosińskiego 13/6 i + Mirosław Gozdowski z ul. Madalińskiego 8/37. W ich intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…”