VI Niedziela Wielkanocna 21.05.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI Niedziela Wielkanocna – 21.05.2017 r.

 

 

1.     Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych w naszej świątyni, które odprawiamy codziennie przed Mszą Św. wieczorną o godz. 18.00, a w niedzielę i w uroczystości – o godz. 18.30.

 

2.     Zapraszamy do wspólnej modlitwy przy grocie Matki Bożej na placu kościelnym od poniedziałku do piątku o godz. 20:30. Zachęcamy do liczniejszego udziału w modlitwie apelowej.

 

3.     Dzisiaj uroczystość I Komunii Św. w naszej parafii o godz. 11.00 dla II grupy dzieci ze szkoły podstawowej nr 25. Otoczmy dziś naszą szczególną modlitwą dzieci naszej parafii, które po raz pierwszy przyjmą (przyjęły) do swego serca Pana Jezusa.

 

4.     W najbliższym tygodniu (do piątku włącznie) dzieci będą uczestniczyć we Mszy Św. o godz. 18.30 w ramach tzw. „Białego Tygodnia”. Pragnę złożyć gorące podziękowanie P. Emilii za dekorację ołtarzy, kościoła (ławek), a Wam Kochane Dzieci szczególne podziękowanie należy się za  DAR  OŁTARZA – renowacja dużej monstrancji i zakup nowych drzwi wejściowych do salek katechetycznych. Serdeczne „Bóg zapłać” składam Ks. Krzysztofowi, Pani Katechetce Agnieszce, ks. Markowi - za całoroczny trud w przygotowaniu Was do pełnego uczestnictwa we Mszy Św. oraz wszystkim kapłanom, którzy służyli pomocą w konfesjonale.

 

5.     Zapraszamy do naszego Kina Parafialnego we wtorek, 23 maja, na godzinę 16. W ten wyjątkowy czas stulecia objawień Maryjnych w Fatimie obejrzymy film dokumentalny, zrealizowany przez panów  Dokowicza i  Bodasińskiego pt.: "Ostatnie wezwanie". Tematem filmu są objawienia w Medjugorie w Bośni-Hercegowinie, wciąż mocno dyskusyjne. Gorąco zapraszamy: wtorek, godzina 16, Sala Portretowa.

 

6.     W piątek rozpoczniemy Nowennę do Ducha Św. podczas nabożeństwa majowego. Zapraszamy do licznego udziału.

 

7.     W przyszłym tygodniu ukaże się majowy nr naszej gazety parafialnej. Zachęcając do lektury dziękujemy zarazem za wszelkie ofiary składane na rzecz pokrycia kosztów druku. „Bóg zapłać”.

 

8.     W niedzielę 28 majaRocznica I Komunii Św. na Mszy św. o godz. 11.00.  SPOWIEDŹ Św. dla dzieci klas IV  w  sobotę 27 maja od godz. 10.00.

 

9.     Również w niedzielę – 28 maja – na Mszy Św. o godz. 12:30 będziemy świętować 60 rocznicę święceń kapłańskich O. Lucjana. Serdecznie zapraszamy Drogich parafian do modlitwy w intencji Czcigodnego Ks. Jubilata.

 

10.           3 czerwca w sobotę odbędzie się Wigilia Zesłania Ducha Świętego. Wigilia rozpocznie się Eucharystią o godz. 18:30. Szczegóły dostępne są na stronie głównej Parafii.

 

11.           Zapraszamy do lektury prasy religijnej: „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki” i „Mały Przewodnik Katolicki”.

 

12.           W ostatnim tygodniu zmarli nasi parafianie: + Jolanta Szmyt z ul. Łanowej 17/1; + Irena Pietrykowska z ul. Fabrycznej 30/28 i + Adam Michalak z ul. Kosińskiego 5/12. W ich intencji: „wieczny odpoczynek…”