V Niedziela Wielkanocna 14.05.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V Niedziela Wielkanocna – 14.05.2017 r.

1.     Mija połowa maja – miesiąca poświęconego Matce Bożej. Tak często za Jej przyczyną uciekamy się do Jezusa. Nie zapominajmy więc, że jest to miesiąc pięknych, maryjnych nabożeństw. Czy byłem(-am) chociaż raz w tym miesiącu na nabożeństwie majowym? Zapraszamy do liczniejszego udziału w nabożeństwach majowych w naszej świątyni, które odprawiamy codziennie przed Mszą Św. wieczorną o godz. 18.00, a w niedzielę i w uroczystości – o godz. 18.30.

2.     Zapraszamy do wspólnej modlitwy przy grocie Matki Bożej na placu kościelnym od poniedziałku do piątku o godz. 20:30. Również zachęcamy do liczniejszego udziału w modlitwie apelowej.

3.     Dzisiaj uroczystość I Komunii Św. w naszej parafii o godz. 11.00 dla I grupy dzieci ze szkoły podstawowej nr 5. Otoczmy dziś naszą szczególną modlitwą dzieci naszej parafii, które po raz pierwszy przyjmą (przyjęły) do swego serca Pana Jezusa. Dzisiaj po południu o godz. 16:00 dzieci komunijne będą uczestniczyć w nabożeństwie.

4.     W najbliższym tygodniu (do piątku włącznie) dzieci będą uczestniczyć we Mszy Św. o godz. 18.30 w ramach tzw. „Białego Tygodnia”. Pragnę złożyć gorące podziękowanie P. Emilii za dekorację ołtarzy, kościoła (ławek), P. Izabeli Kołodziej za pomoc w sprzątaniu kościoła, a Wam Kochane Dzieci szczególne podziękowanie należy się za  DAR  OŁTARZA – renowacja dużej monstrancji i zakup nowych drzwi wejściowych do salek katechetycznych. Serdeczne „Bóg zapłać” składam Ks. Krzysztofowi i Pani Katechetce Oli za całoroczny trud w przygotowaniu Was do pełnego uczestnictwa we Mszy Św. oraz wszystkim kapłanom, którzy służyli pomocą w konfesjonale.

5.     W sobotę – 20 maja o godz. 10:00 odbędzie się II spowiedź dzieci z grupy II (ze Szk. Podst. Nr 25), które w najbliższą niedzielę – 21 maja – przystąpią do I Komunii Św. W związku z tym Msza Św. z godz. 12:30 rozpocznie się o godz. 13:00.

6.     W niedzielę 28 majaRocznica I Komunii Św. na Mszy św. o godz. 11.00.  SPOWIEDŹ Św. dla dzieci klas IV  w  sobotę 27 maja od godz. 10.00.

7.     Również w niedzielę – 28 maja – na Mszy Św. o godz. 12:30 będziemy świętować 60 rocznicę święceń kapłańskich O. Lucjana. Już dziś serdecznie zapraszamy Drogich parafian do modlitwy w intencji Czcigodnego Ks. Jubilata.

8.     Jak już ogłaszaliśmy w ub. niedzielę - od 19 maja na ekranach kin można oglądać wyjątkowy film p.t.: „Teraz i w godzinę śmierci”. To wielka opowieść o sile modlitwy różańcowej, splecionych z nią losach świata i losach pojedynczych ludzi. Gorąco zachęcamy do wybrania się do kina. Szczegóły na plakatach w gablotach wewnątrz i na zewnątrz kościoła.

9.     Zapraszamy do lektury prasy religijnej: „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki” i „Mały Przewodnik Katolicki”.

10.           Dziękujemy za ofiary dziś złożone na tacę gospodarczą. „Bóg zapłać” za Waszą ofiarność i zrozumienie.

11.           Już dzisiaj zapraszamy wszystkich parafian na XXII Festyn Parafialny: „Wilda Dzieciom”, który odbędzie się 4 czerwca 2017 r. To nasze wspólne świętowanie i okazja do spotkania. Dochód z festynu przeznaczymy na wyjazd dzieci i młodzieży.  Podczas trwania festynu zapewniamy ciekawe nagrody, moc atrakcji oraz interesujące występy na scenie.  Gdyby ktokolwiek chciał wspomóc przygotowanie festynu prosimy o zgłaszanie się do Ks. Tomasza.

12.           W ostatnim tygodniu zmarli nasi parafianie: + Lechosław Piela z ul. Langiewicza 17/5; + Małgorzata Szwarc z ul. Umińskiego 10F/43; + Krystyna Mamek z ul. Pamiątkowej 25/1a i + Emilia Koterwas z ul. Łanowej 11/9. W ich intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…”