IV Niedziela Wielkanocna 07.05.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Wielkanocna – 07.05.2017 r.

1.     Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy  Światowy Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Zapraszamy do modlitwy  o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne, by ziarno Słowa Bożego było rozsiewane po całym świecie i by żarliwą modlitwą wyprosić powołanie z naszej parafii i do naszego Zgromadzenia.

2.     Przeżywamy miesiąc maj – poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy do liczniejszego udziału w nabożeństwach majowych w naszej świątyni codziennie przed Mszą Św. wieczorną o godz. 18.00, a w niedzielę i w uroczystości – o godz. 18.30.

3.     Zapraszamy do wspólnej modlitwy przy grocie Matki Bożej na placu kościelnym od poniedziałku do piątku o godz. 20:30. Również zachęcamy do liczniejszego udziału w modlitwie apelowej.

4.     Dzisiaj w salce obok kancelarii pełnią dyżur Panie z Parafialnego Koła Przyjaciół Radia Maryja.

5.     Prosimy dzisiaj drogich parafian o wsparcie parafialnego Caritas paczkami żywnościowymi. Dziękujemy za okazaną życzliwość.

6.     Zapraszamy dzisiaj na Mszę św. z modlitwą uwielbienia o godz. 16 w kaplicy Matki Bożej Łaskawej.

7.     Jutro w liturgii kościoła obchodzimy Uroczystość Św. Stanisława, głównego patrona Polski i naszej Archidiecezji.

8.     W przyszłą niedzielę jako II miesiąca będziemy zbierać ofiary na rzecz materialnych potrzeb parafii.

9.     W sobotę – 13 maja o godz. 10:00 odbędzie się II spowiedź dzieci z grupy I (ze Szk. Podst. Nr 5), które w najbliższą niedzielę przystąpią do I Komunii Św.

10.           W przyszłą niedzielę uroczystość I Komunii Św. w naszej parafii o godz. 11.00 dla I grupy dzieci ze szkoły podstawowej nr 5. W związku z tym prosimy drogich parafian, którzy nie mają w swoich rodzinach dzieci przystępujących w tym roku do I Komunii Św., by uczestniczyli we Mszy św. w innych godzinach i tym samym zostawili miejsca dla dzieci i ich rodzin oraz zaproszonych gości.

11.           Ponieważ uroczystość I Komunii Św. będzie trwać dłużej, dlatego Msza Św. z godz. 12:30 (suma) rozpocznie się o godz. 13:00.

12.           W sobotę – 13 maja wspominamy Matkę Bożą Fatimską. Jest to również 100 rocznica pierwszego objawienia się Matki Bożej w Fatimie. Zapraszamy na różaniec fatimski wraz z procesją po Mszy Św. wieczornej.

13.           Nasza parafia została zgłoszona do XIII Maratonu Biblijnego. Z tej okazji  dnia 13 maja 2017 r. weźmiemy udział w czytaniu Pisma Świętego od godz. 10:00. Osoby zainteresowane udziałem informujemy, że jest jeszcze możliwość zapisania się na to wydarzenie przy głównym wyjściu z kościoła u P. Jacka. Zapisy będą trwać przez najbliższy tydzień do czwartku włącznie.

14.           Od 19 maja na ekranach kin można oglądać wyjątkowy film p.t.: „Teraz i w godzinę śmierci”. To wielka opowieść o sile modlitwy różańcowej, splecionych z nią losach świata i losach pojedynczych ludzi. Produkcja powstawała na czterech kontynentach przez kilka lat. Ukazuje, że różaniec to modlitwa, dzięki której na świecie dzieją się rzeczy niezwykłe. Gorąco zachęcamy do wybrania się do kina. Szczegóły na plakacie w gablotach wewnątrz i na zewnątrz kościoła.

15.           Zapraszamy do lektury prasy religijnej: „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki” i „Mały Przewodnik Katolicki”.

16.           W ostatnim tygodniu zmarli nasi parafianie: + Irena Baranowska z ul. Umińskiego 20a/7 i + Kazimierz Zmarz z ul. Hetmańskiej 101/13. W ich intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…”