III Niedziela Wielkanocna 30.04.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Wielkanocna – 30.04.2017 r.

1.     Rozpoczynamy jutro miesiąc maj – poświęcony czci Matki Bożej. Każdego dnia będziemy się spotykać na tych pięknych i jakże polskich nabożeństwach. W naszej świątyni nabożeństwa majowe będziemy odprawiać codziennie przed Mszą Św. wieczorną o godz. 18.00, a w niedzielę i w uroczystości – o godz. 18.30.

 

2.     Zapraszamy do wspólnej modlitwy przy grocie Matki Bożej na placu kościelnym od poniedziałku do piątku o godz. 20:30. UWAGA: zaczynamy 4 maja (tj. od czwartku). W każdym dniu apel poprowadzą i rozważania przygotują  grupy duszpasterskie:

 

w poniedziałki: Wspólnota „Nie jesteś sam” i „Modlitwy wstawienniczej”

 

we wtorki: Wspólnota „Galilea”

 

w środy: „Żywy Różaniec”

 

w czwartki: Liturgiczna Służba Ołtarza i Bracia Zewnętrzni Zgromadzenia CR

 

w piątki: Schola - „Załoga Pana Boga” i młodzież

 

3.     W środę – 03 maja – przypada Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Matce Boga powierzmy w tym dniu naszą Ojczyznę i nasze rodziny. Msze św. w tym dniu jak w niedzielę.

 

4.     W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

 

·        W I czwartek na Mszy Św. o godz. 18:30 modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy Św. nabożeństwo powołaniowe i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:45. Po nabożeństwie zapraszamy Braci Zew. naszego Zgromadzenia na spotkanie formacyjne.

 

·        W I piątekMsza Św. o godz. 8:00 i 18:30 o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Po Mszy Św. – nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa. SPOWIEDŹ podczas Mszy Św. porannych i wieczornej. Msza Św. dla dzieci w kościele o godz. 17:00 – wcześniej od 16:30 – okazja do spowiedzi św.

 

·        W I sobotę Msza Św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8:00. Po Mszy Św. nabożeństwo Maryjne. W I piątek i sobotę kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.

 

5.     Rozpoczynają się w parafiach uroczystości związane z I Komunią św. Jest to czas szczególnie ważny w życiu parafii i rodzin. Niech będą one naprawdę wyrazem naszej wiary. Dołóżmy wszelkich starań, aby z tego dnia, z tej uroczystości wyeliminować wszystko, co jest jej niegodne. Przypominamy, że uroczystość I Komunii Św. w naszej parafii będzie 14 maja o godz. 11.00 dla I grupy dzieci ze szkoły podstawowej nr 5 i  21 maja o godz. 11.00 dla II grupy dzieci ze szkoły podstawowej nr 25. W związku z tym prosimy drogich parafian, którzy nie mają w swoich rodzinach dzieci przystępujących w tym roku do I Komunii Św., by uczestniczyli we Mszy św. w innych godzinach i tym samym zostawili miejsca dla dzieci i ich rodzin oraz zaproszonych gości.

 

6.     Dzisiaj Caritas Parafialna zbiera ofiary do puszek na najuboższych w parafii. Za złożone ofiary składamy „Bóg zapłać”.

 

7.     Również dzisiaj obchodzimy Niedzielę Biblijną i rozpoczynamy Tydzień biblijny. Zachęcamy parafian i nie tylko, aby w tym tygodniu znaleźć czas na pogłębienie swojej relacji z Panem Bogiem przez czytanie Pisma Św.

 

8.     W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Modlitw o powołania i rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania do służby w kościele.

 

9.     W przyszłą niedzielę w salce obok kancelarii będą pełnić dyżur Panie z Parafialnego Koła Przyjaciół Radia Maryja.

 

10.           Zapraszamy na Mszę św. z modlitwą uwielbienia w niedzielę 7 maja o godz. 16 w kaplicy Matki Bożej Łaskawej.

 

11.           W przyszłą niedzielę prosimy o wsparcie parafialnego Caritas paczkami żywnościowymi. Już dziś dziękujemy za okazaną życzliwość.

 

12.           W najbliższym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko w piątek w godz. 10:00 – 12:00 i 16:00 – 17:30. Za utrudnienia przepraszamy.

 

13.           Nasza parafia została zgłoszona do XIII Maratonu Biblijnego. Z tej okazji  dnia 13 maja 2017 r. weźmiemy udział w czytaniu Pisma Świętego. Osoby zainteresowane udziałem informujemy, że odczytanie jednego fragmentu trwa około 5 minut, a dzisiaj po Mszach Świętych będzie możliwość zapisania się na to wydarzenie przy głównym wyjściu z kościoła u P. Jacka. Zapisy będą trwać przez najbliższy tydzień do przyszłej niedzieli włącznie.

 

14.           Zapraszamy do lektury prasy religijnej: „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki” i „Mały Przewodnik Katolicki”.

 

15.           W ostatnim tygodniu zmarła nasza parafianka: + Barbara Jaśniak z ul. Rolnej 50. W jej intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…”