Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 23.04.2017

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Miłosierdzia Bożego – 23.04.2017 r.

 

1.     Niedziela w Oktawie Wielkanocy jest szczególnym czasem świętowania Miłosierdzia Bożego. Rozpoczynamy dzisiaj 73 Tydzień Miłosierdzia, którego hasło wynika z tematyki ogólnopolskiego roku duszpasterskiego: „Idźcie i głoście”. Jest to również święto Caritas naszego parafialnego. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy troszczą się o biednych i potrzebujących. Dzisiaj i przez kolejne dni zachęcajmy się do świadczenia miłosierdzia, aby wysławiać Miłosiernego Boga.

2.     Na prośbę Kurii Metropolitalnej w Poznaniu – dzisiaj przeprowadzana jest zbiórka ofiar do skarbony przy głównym wyjściu z kościoła na rzecz poszkodowanych w wojnie w Syrii, jako wyraz solidarności z narodem syryjskim, przede wszystkim w zrujnowanym Aleppo. Za złożone ofiary składamy „Bóg zapłać”.

3.     Również dzisiaj zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji naszego Czcigodnego Solenizanta – Ks. Marka Strzyżyńskiego CR, który odprawi w swojej intencji Mszę Św. o godz. 12:30.

4.     Jutro w liturgii kościoła obchodzimy Uroczystość Św. Wojciecha, głównego Patrona Polski, we wtorek święto Św. Marka Ewangelisty, a w sobotę święto Św. Katarzyny ze Sieny, Patronki Europy.

5.     Zapraszamy do naszego Kina Parafialnego we wtorek, 25 kwietnia, na godzinę 16 do Sali Portretowej. Tym razem obejrzymy film "Łaska i miłosierdzie". Jest to historia człowieka, który po przeżyciu osobistej tragedii, nie potrafi ruszyć do przodu. Wieczny gniew i brak przebaczenia zamykają go na drugiego człowieka, niszczą relacje rodzinne, życie pozbawiają sensu. Czy to może się zmienić? Zapraszamy: wtorek, godzina 16:00 - Sala Portretowa.

6.     Spotkanie dla młodzieży 2 roku przygotowującej się do bierzmowania będzie we wtorek o 19:15, natomiast dla 1 roku w środę o 19:15.

7.     W sobotę grupa 31 osobowa ministrantów i dzieci ze scholii parafialnej wyjeżdża na Mini-Emaus do Bytomia, polecamy ich modlitwie parafian.

8.     W przyszłą niedzielę Caritas Parafialna będzie zbierać ofiary do puszek na najuboższych w parafii.

9.     Jest jeszcze świąteczny kolorowy nr naszej gazety parafialnej. Zachęcając do lektury dziękujemy zarazem za wszelkie ofiary składane na rzecz pokrycia kosztów druku. „Bóg zapłać”.

10.           Zapraszamy do lektury prasy religijnej: „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki” i „Mały Przewodnik Katolicki”.