Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 16.04.2017

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 16.04.2017 r.

 

1.     Radosne „ALLELUJA” jest dzisiaj na naszych ustach i w naszych sercach. Niech ta radość dotrze do każdego serca i opromieni. Niechaj to Święto Pana będzie dla każdego z nas zapowiedzią owego wiecznego świętowania, które się nigdy nie kończy. Drogim parafianom i Gościom składamy najlepsze życzenia: aby Dawca wszelkiego życia – ZMARTWYCHWSTAŁY  PAN – był dla Was mocą w życiu, nadzieją w trudnościach, a u kresu ziemskiej wędrówki – WIECZNĄ  NAGRODĄ. WESOŁEGO  ALLELUJA !!!

 

2.     Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego – Uroczystość Patronalna naszej Wspólnoty Parafialnej. Uroczystościom Odpustowym w Drugi Dzień Świąt Wielkanocnych razem z kapłanami przewodniczyć będzie Sumie odpustowej o godz. 12:30 i Słowo Boże wygłosi Dziekan naszego Dekanatu ks. Mateusz Misiak.

 

3.     W oktawie Wielkanocy przez cały najbliższy tydzień zapraszamy Drogich Parafian na Mszę Św. i uroczyste nieszpory o godz. 18:30.

 

4.     Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania kościoła i świątecznej liturgii:

 

a) Kapłanom za wielogodzinną posługę w konfesjonale

 

b) Młodzieży za przygotowanie dekoracji – Ołtarza Adoracji tzw. Ciemnicy

 

c) Braciom Zewnętrznym naszego Zgromadzenia za  dekorację Grobu Pańskiego.

 

d) Liturgicznej Służbie Ołtarza (ministrantom, lektorom, ceremoniarzom) za bardzo staranne przygotowanie całej oprawy liturgii Wielkiego Tygodnia.

 

e) Panu organiście Tomaszowi wraz z naszym Chórem Parafialnym za upiększenie liturgii począwszy od niedzieli palmowej przez całe Triduum Paschalne (w Wielki Piątek za piękny śpiew pasji Św. Jana), scholi dziecięcej „Załoga Pana Boga” i młodzieżowemu zespołowi muzycznemu „Angelus”.

 

f) Panu kościelnemu Jackowi za przygotowanie świątyni na Wielki Tydzień i Święta.

 

g) P. Emilii za wszelkie dekoracje ołtarzy w Wielkim Poście i na Święta Wielkanocne.

 

h) Panom z Orkiestry dętej, którzy podczas procesji Rezurekcyjnej nam przewodniczyli w śpiewach.

 

i) Ogrodnictwu „Matyaszczyk” z Leszna za piękne kwiaty do grobu Pańskiego.

 

Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na dekoracje i kwiaty do Grobu Pańskiego. Słowa wdzięczności kierujemy do osób prywatnych i instytucji za życzenia świąteczne.

 

5.     W drugi Dzień Świąt – Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na rzecz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. i Uczelnie Katolickie w Polsce.

 

6.     W Poniedziałek Wielkanocny Nowenna i Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00 i tak będzie aż do soboty. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

7.     Na prośbę Kurii Metropolitalnej w Poznaniu – W niedzielę Miłosierdzia – 23 kwietnia zostanie przeprowadzona zbiórka do skarbony przy głównym wyjściu z kościoła na rzecz poszkodowanych w wojnie w Syrii, jako wyraz solidarności z narodem syryjskim, przede wszystkim w zrujnowanym Aleppo. Pomoc zostanie przekazana za pośrednictwem Caritas Polska. 15 marca 2017 r. minęło 6 lat od rozpoczęcia wojny w Syrii. Sytuacja nadal jest dramatyczna, pomocy humanitarnej potrzebuje ponad 13 milionów ludzi, w tym 6 milionów dzieci.

 

8.     W najbliższą niedzielę Miłosierdzia zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji naszego Czcigodnego Solenizanta – Ks. Marka Strzyżyńskiego CR, który odprawi w swojej intencji Mszę Św. o godz. 12:30.

 

9.     W sobotę – 22 kwietnia o godz. 10:00 odbędzie się I spowiedź wszystkich dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.

 

10.           Ukazał się świąteczny kolorowy nr naszej gazety parafialnej. Zachęcając do lektury dziękujemy zarazem za wszelkie ofiary składane na rzecz pokrycia kosztów druku. „Bóg zapłać”.

 

11.           Zapraszamy do lektury prasy religijnej: „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki” i „Mały Przewodnik Katolicki”.

 

12.           W ostatnim tygodniu zmarli nasi parafianie: + Maria Stroińska z ul. Langiewicza 23/64 i + Jerzy Kaczmarek z ul. Fabrycznej 1/5. W ich intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…”