V Niedziela Wielkiego Postu 02.04.2017

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V Niedziela Wielkiego Postu – 02.04.2017 r.

 

 

 

1.     Z dzisiejszą niedzielą wchodzimy w ostatni okres Wielkiego Postu – w czas Męki Pańskiej. Pamiętajmy, byśmy w ciągu tych dwóch tygodni znaleźli czas na udział w drodze krzyżowej w najbliższy piątek: dla starszych: rano o godz. 8:30 i Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 18.00.

 

2.     Dzisiaj w salce obok kancelarii pełnią dyżur Panie z Par. Koła Przyjaciół Radia Maryja.

 

3.     Przypominamy i prosimy dzisiaj o wsparcie parafialnego Caritas paczkami żywnościowymi. Dziękujemy za okazaną życzliwość.

 

4.     Jutro na Mszy Św. o godz. 17:00 nasz Współbrat w Zgromadzeniu  -  ks. Bp Wiesław Śpiewak CR – Ordynariusz Diecezji Hamilton na Bermudach, udzieli naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Serdecznie zapraszamy Drogich Parafian na Mszę Św. i modlitwy w intencji młodzieży.

 

5.     W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca.

 

·        W I czwartek na Mszy Św. o godz. 18:30 modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy Św. nabożeństwo powołaniowe i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:45. Po nabożeństwie zapraszamy Braci Zew. naszego Zgromadzenia na spotkanie formacyjne.

 

·        W I piątekMsza Św. o godz. 8:00 i 18:30 o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Po Mszy Św. – nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa. SPOWIEDŹ podczas Mszy Św. porannych i wieczornej. Msza Św. dla dzieci w kościele o godz. 17:00 – wcześniej od 16:30 – okazja do spowiedzi św. W I piątek kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.

 

6.     W najbliższy piątek – 7 kwietnia o godz. 19:00 zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii. Rozpoczynamy w kościele, a następnie przejdziemy ulicami: Pamiątkową, Madalińskiego, Fabryczną, Chłapowskiego i Dąbrówki. Tego dnia nie będzie nabożeństwa Drogi Krzyżowej dla dzieci i młodzieży.

 

7.     8-9 kwietnia zapraszamy na wielki Finał Wielkiego Postu - rekolekcje - kurs Nowe Życie w naszej parafii. Szczegóły na www.wielkopolska.galilea.pl Jeśli potrzebujesz podniesienia na duchu nie może Cię tam zabraknąć.

 

8.     Uczestnicy i pracownicy Warsztatu Terapii Zajęciowej POMOST z ul. Pamiątkowej 28a zapraszają na  Kiermasz Świąteczny na placu przy Kościele w Niedziele Palmową. Środki zebrane podczas zbiórki publicznej będą przeznaczone na zakup drukarki laserowej potrzebnej do wprowadzenia techniki drukarskiej w rehabilitacji osób z niepełnosprawnościami. 

 

9.     Prosimy rodziców, którzy planują chrzest dziecka na Święta Wielkanocne, by razem z chrzestnymi swoich dzieci przybyli 7 kwietnia (w piątek) na pouczenie chrzcielne, które odbędzie się o godz. 18:00 w salce katechetycznej.

 

10.           Za tydzień – Niedziela Palmowa, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Podczas każdej Mszy Św. poświęcenie palm. Mszę Św. o godz. 12:30 rozpoczniemy przy krzyżu na dziedzińcu kościoła.

 

11.            W najbliższą sobotę – 8 kwietnia zapraszamy parafian do świątecznego sprzątania kościoła i wokół kościoła. Wszystkich, którzy zechcą ofiarować swój czas i siły zapraszamy w sobotni poranek od godz. 9:00.

 

12.            W Niedzielę Palmową odbędzie się przy głównym wyjściu z kościoła zbiórka do skarbony na kwiaty do Grobu Pańskiego. Już dziś składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

 

13.            Zachęcamy do nabywania marcowego nr naszej gazety parafialnej i dziękujemy za wszelkie ofiary składane na rzecz pokrycia kosztów druku. „Bóg zapłać”.

 

14.            Zapraszamy do lektury prasy religijnej: „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki” i „Mały Przewodnik Katolicki”.

 

15.            Dzisiaj w naszym kościele mamy promocję najnowszego filmu dokumentalnego z książką pt. „Żołnierz Niezłomny Kościoła” – o naszym ś.p. Pasterzu Arcybiskupie Antonim Baraniaku, byłym Metropolicie Archidiecezji Poznańskiej. Bliższych informacji udzieli Państwu Pan Marek Dzienniak, który propaguje zawodowo wydawnictwa katolickie – bardzo prosimy o wystąpienie;

 

16.           W ostatnim tygodniu zmarły nasze parafianki: + Janina Śmigielska z ul. Rolnej 48/1 i + Beatrycza Śmierzchalska z ul. 28 Czerwca 1956 r. 148/12.W ich intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…”