1. W poniedziałek obchodzimy Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. Kancelaria parafialna z powodu prac remontowych jest nieczynna w poniedziałek. W środę i piątek bez zmian. W sprawach pogrzebowych prosimy o kontakt pod numerem telefonu 882 182 480.

3. W Wielkim Poście zapraszamy parafian do udziału w Drodze Krzyżowej w każdy piątek o godz. 8.30 dla dorosłych; 17.45 dla dzieci, 19.15 dla młodzieży i dorosłych. W niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale o godz. 18.00 z kazaniem pasyjnym. 

4. Od środy do piątku odbędą się w naszej parafii rekolekcje szkolne. W piątek Msza święta o 8.00 oraz następująca po niej Droga Krzyżowa będą stanowić część rekolekcji dla młodzieży V Liceum Ogólnokształcącego. Dlatego też, droga krzyżowa rozpocznie się z opóźnieniem, będzie też prowadzona przez młodzież.

5. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się w kościele z inicjatywy Polskiego Stowarzyszenia Obrońców życia Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. Tematem modlitwy będzie Pokój. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w niedziele po Mszy św. o godz.9.30 w tygodniu do piątku o godz.18.15 w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego po Mszy św. o godz. 8.00.

6. W sobotę 25 marca Obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Zapraszamy na Msze św. o godz. 7.00 i 8.00. W tym dniu zachęcamy parafian do Adopcji Duchowej Dzieci Nienarodzonych a zagrożonych utratą życia.

7. Również w sobotę 25 marca w godz. 9.30 – 11.30. odbędzie się Dzień otwarty Szkoły Podstawowej nr. 25 przy ul. Prądzyńskiego. Dyrekcja i nauczyciele serdecznie zapraszają, informacje na plakatach w gablotach.

8. Bóg zapłać za złożone ofiary na tacę gospodarczą w kwocie 6310 zł i ofiary przekazywane konto bankowe parafii.

9. Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajdują się koperty na Daninę Diecezjalną, które można składać do skarbon przy wyjściu z kościoła. Bóg zapłać za złożone ofiary.

10. Dzisiaj Siostry Zmartwychwstanki rozprowadzają robione przez siebie ozdoby wielkanocne. Ofiary przeznaczone są na utrzymanie klasztoru. Bóg Zapłać za złożone ofiary.

11. Polecamy prasę katolicką: „Gość Niedzielny” , „ Mały Przewodnik „ dla dzieci  „Przewodnik Katolicki” , książeczkę 40 Dni z Bogiem na Wielki Post i Triduum Paschalne oraz książeczkę „Wszystko o męce i śmierci Jezusa Chrystusa”. Brat Paweł rozprowadza kartki świąteczne Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia, złożone ofiary przeznaczone są na wsparcie rodzin znajdujących się pod opieką Stowarzyszenia.

12. W minionym tygodniu zmarła nasza parafianka Krystyna Górka z ul. Chłapowskiego. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie… 

13. Parafianom i miłym gościom życzymy błogosławieństwa Bożego w przeżywaniu IV Niedzielę  Wielkiego Postu, niech będzie to dla nas czas spełniania dobrych uczynków: modlitwy, postu i jałmużny. Szczęść Boże!!!

 

                                                                         Ks. Maciej Sasiak CR

 

                                                                                    Proboszcz