1. Zakończyliśmy rekolekcje wielkopostne. Serdeczne podziękowanie parafianom za udział w naukach rekolekcyjnych i złożone ofiary na jej zakończenie dla rekolekcjonisty O. Krzysztofa w kwocie 4523 zł. 

2. Kancelaria parafialna z powodu prac remontowych jest nieczynna w poniedziałek. W środę i piątek bez zmian. W sprawach pogrzebowych prosimy o kontakt pod numerem telefonu 882 182 480.

3. Jutro 13 marca obchodzimy 10 rocznicę wyboru Papieża Franciszka. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W Wielkim Poście zapraszamy parafian do udziału w Drodze Krzyżowej w każdy piątek o godz. 8.30 dla dorosłych: 17.45 dla dzieci, 19.15 dla młodzieży i dorosłych. W niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale o godz.18.00 z kazaniem pasyjnym. 

5. Od przyszłej niedzieli 19 marca rozpoczyna się w kościele z inicjatywy Polskiego Stowarzyszenia Obrońców życia Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. Tematem modlitwy będzie Pokój. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w niedziele po Mszy św. o godz.9.30 a w tygodniu do Uroczystości Zwiastowania Pańskiego o godz.18.15. przed Mszą św. wieczorną.

6. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na tacę gospodarczą i konto bankowe parafii.

7. Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajdują się koperty na Daninę Diecezjalną, które można składać do skarbon przy wyjściu z kościoła. Bóg zapłać za złożone ofiary.

8. W przyszłą niedzielę Siostry Zmartwychwstanki będą rozprowadzać robione przez siebie ozdoby wielkanocne. Ofiary przeznaczone są na utrzymanie klasztoru

9. Polecamy prasę katolicką: „Gość Niedzielny”, „Mały Przewodnik „ dla dzieci  „Przewodnik Katolicki” , książeczkę 40 Dni z Bogiem na Wielki Post i Triduum Paschalne oraz książeczkę „Wszystko o męce i śmierci Jezusa Chrystusa”. Brat Paweł rozprowadza kartki świąteczne Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia, złożone ofiary przeznaczone są na wsparcie rodzin znajdujących się pod opieką Stowarzyszenia.

10. W minionym tygodniu zmarli parafianie: Gabriela Różańska z ul. Rolnej, Stefan Maćkowiak z ul. Langiewicza oraz Małgorzata Osińska z ul. Dolna Wilda  

11. Parafianom i miłym gościom życzymy błogosławieństwa Bożego w przeżywaniu Wielkiego Postu , niech będzie to dla nas czas spełniania dobrych uczynków: modlitwy , postu i jałmużny. Szczęść Boże!!!

 

                                                                         Ks. Maciej Sasiak CR

 

                                                                                    Proboszcz