IV Niedziela Wielkiego Postu 26.03.2017

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Wielkiego Postu – 26.03.2017 r.

 

 

1.     Połowa Wielkiego Postu za nami. Upoważnia to do pytań o zakres i stan naszej pokuty. Ile było uczynków pokutnych w tym czasie? Ile dobrowolnych wyrzeczeń, zakrytych przed ludzkimi oczyma, a znanych tylko Bogu?  Zapraszamy do udziału w nabożeństwach  Gorzkich Żali i Drodze Krzyżowej, kto jeszcze tego nie uczynił.  Dziś Gorzkie Żale z rekolekcyjnym kazaniem pasyjnym – o godz. 18.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Droga Krzyżowa w piątek: dla starszych: o godz. 8:30 i 17:45; dla dzieci – o godz. 17.30 (w kaplicy Matki Bożej),  a dla młodzieży o godz. 19.15 (w kaplicy Matki Bożej).  Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

 

2.     Niedzielą dzisiejszą rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla starszych. Chcemy was wszystkich zmobilizować do apostolstwa na rzecz rekolekcji. To jest szczególny czas łaski i zbawienia.  Program rekolekcji jest następujący:

 

* Nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach Świętych: 7:00, 8:00, 9:30, 11:00,

 

              12:30 i 19:00 oraz na nabożeństwie Gorzkich Żali o godz. 18:00

 

              O godz. 15:00 – Godzina Miłosierdzia i Koronka do Miłosierdzia Bożego.

 

              W poniedziałek, wtorek i środę: 26.03. – 29.03.2017 r.

 

* Nauki rekolekcyjne na Mszach Św. o g. 8:00 i 18:30

 

              W poniedziałek – po mszy św. o godz. 18:30 – nauka stanowa dla kobiet

 

              We wtorek – po mszy św. o godz. 18:30 – nauka stanowa dla mężczyzn

 

              W środę – zakończenie rekolekcji – na Mszach Św. o godz. 8:00 i 18:30

 

Codziennie: poniedz. – środy o godz. 15:00 – Godzina Miłosierdzia i Koronka do  Miłosierdzia Bożego.

 

·        SPOWIEDŹ – codziennie – Rano od godz. 7:30 – 9:00

 

                                    Po południu od godz. 15:00 – 16:00 i 18:00 – 19:30

 

Wszystkich Parafian i uczęszczających do naszego kościoła zapraszamy do licznego udziału w spotkaniach rekolekcyjnych.

 

3.     Caritas parafialna rozprowadza świece – „Paschaliki” – Świąteczne Dzieło Pomocy Dzieciom. Cena 7 zł

 

4.     Dzisiaj - Wielkopostna Jałmużna Krwi. Możemy oddać Krew w g: 8:30 : 14:00.

 

5.     Ukazał się kolejny marcowy nr naszej gazety parafialnej. Zamieszczony jest tam program naszych rekolekcji wielkopostnych. Zachęcając do lektury dziękujemy zarazem za wszelkie ofiary składane na rzecz pokrycia kosztów druku. „Bóg zapłać”.

 

6.     1 marca 2017 r. (w Środę Popielcową) rozpoczęło się w Katedrze Poznańskiej pielgrzymowanie do kościołów stacyjnych miasta Poznania, celem lepszego przygotowania się do świąt paschalnych. Każdego dnia Wielkiego Postu pielgrzymujemy do kolejnych kościołów, aby uczestniczyć - indywidualnie lub wspólnotowo - w przygotowanych na ten moment specjalnych nabożeństwach.

 

7.      W najbliższą sobotę1 kwietnia – będziemy, jako wspólnota parafialna, przeżywać w naszym kościele specjalne nabożeństwa. Program dnia w naszym kościele stacyjnym będzie następujący:

 

·          godz. 15:00: wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronkę do Bożego Miłosierdzia, adorację w ciszy oraz okazję do spowiedzi św.

 

·          godz. 17:00: Droga Krzyżowa.

 

·          godz. 18:15: podanie informacji na temat kościoła, w którym odbywa się poznańskie spotkanie stacyjne oraz na temat kościoła, w którym przypada stacja tego dnia w Rzymie.

 

·          godz. 18:30:  Uroczysta Eucharystia

 

·        godz. 19:30: rozesłanie wraz z przypomnieniem, gdzie następnego dnia przypada kościół  stacyjny.  

 

8.     Rada Osiedla Wilda zaprasza rodziców z dziećmi – 1 kwietnia 2017 r. w godz. 12:00 – 15:00 na oficjalne otwarcie Placu zabaw przy ul. Czwartaków. Organizatorzy zapewniają dużo atrakcji i niespodzianek.

 

9.     W przyszłą niedzielę prosimy o wsparcie parafialnego Caritas paczkami żywnościowymi. Już dziś dziękujemy za okazaną życzliwość.

 

10.            Również w przyszłą niedzielę w salce obok kancelarii będą pełnić dyżur Panie z Parafialnego Koła Przyjaciół Radia Maryja.

 

11.           Przy wyjściach z kościoła są wystawione koperty – jako „Danina Diecezjalna”. Wiernych prosimy o zabranie koperty do domu i po włożeniu ofiary prosimy o składanie tych kopert na tacę lub do skarbony przy wyjściach z kościoła.

 

12.           Zachęcamy do nabywania prasy religijnej: „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki” i „Mały Przewodnik Katolicki”.

 

13.           W ostatnim tygodniu zmarła nasza parafianka: + Zofia Wawrzyniak z ul. 28 Czerwca 1956 r. 132/5. W jej intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…”