1. W dniach i godzinach urzędowania kancelarii parafialnej można zamawiać intencje mszalne na pierwsze półrocze 2023 r.

2. Dzisiejsza Uroczystość jest patronalnym świętem Liturgicznej Służby Ołtarza: kandydatom, ministrantom, lektorom, ceremoniarzom oraz ministrantom seniorom naszej parafii. Dziękując za ich służbę przy ołtarzu życzymy by zawsze z gorliwością służyli przy ołtarzu pamiętając, że jest to zaszczyt i wyróżnienie.   

3. W poniedziałek obchodzimy wspomnienie Ofiarowania NMP.

4. We wtorek obchodzimy wspomnienie św. Cecylii, patronki śpiewu i muzyki kościelnej z tej okazji składamy serdeczne podziękowania i życzenia p. organiście Tomaszowi, Chórowi Zmartwychwstanie, Zespołowi Angelus oraz Scholii Załoga Pana Boga. Niech św. Cecylia wyprasza wam Boże błogosławieństwo oraz wytrwałość w upiększaniu liturgii w naszej wspólnocie parafialnej. Pamiętając, że kto śpiewa dwa razy się modli.    

5. W przyszłą niedziele rozpoczynamy Adwent. 

6. Przypominamy o zbiórce świec w ramach akcji „Światełko dla Ukrainy”. Pod chórem można składać świece do kartonu.

7. Bóg Zapłać za złożone w ubiegłą niedziele ofiary na kolektę gospodarczą w kwocie 5670 zł oraz za dziś złożone ofiary. 

8. Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik dla dzieci, kalendarzyk katolicki z informatorem kościołów i godzinami Mszy św. i nabożeństw w Archidiecezji Poznańskiej na rok 2023 r. 

9. W ubiegłym tygodniu zmarli parafianie: Ewa Czerwińska z ul. Rolnej oraz Irena Kałek z ul. 28 czerwca 1956 r. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

10. Parafianom i miłym gościom życzymy błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu pracy, a dzieciom i młodzieży udanego tygodnia nauki. Szczęść Boże!!!

 

                                                                      Ks. Maciej Sasiak CR

                                                                              Proboszcz