II Niedziela Wielkiego Postu 12.03.2017

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Wielkiego Postu – 12.03.2017 r.

 

 

1.     Czas Wielkiego Postu – to czas zadumy nad męką i śmiercią Chrystusa, ale to także czas zadumy nad samym sobą. Czy już włączyłem się w ten święty czas ? Jak wygląda na dzień dzisiejszy konto twoich wielkopostnych umartwień, wyrzeczeń, uczynków miłosiernych ?  Czy więcej było przez te mijające dni modlitwy, medytacji, rozważań Męki Chrystusa ?  Czas Wielkiego Postu musi się różnić od pozostałych dni roku. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwach. Droga Krzyżowa:  

 

          a) dla dorosłych – o godz. 8:30 i 17:45

 

b) dla dzieci – o godz. 17:30 (w kaplicy Matki Bożej Łaskawej)

 

c) dla młodzieży – o godz. 19:15 (w kaplicy Matki Bożej Łaskawej)

 

2.     W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 18:00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Zachęcamy do rozważania Męki Pańskiej. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

 

3. Zapraszamy wszystkie chętne małżeństwa na spotkanie Domowego Kościoła dziś na godz. 15.30, spotykamy się przy zakrystii. Spotkanie potrwa godzinę.

 

4.     W kościołach całej Polski zbieramy dzisiaj ofiary do skarbony na misyjne dzieło Ad Gentes, które wspiera pracę polskich misjonarzy. Skarbona ustawiona jest przy głównym wyjściu z kościoła. Za złożone ofiary składamy – „Bóg zapłać”.

 

5.     Polecamy jeszcze lutowy nr naszej gazety parafialnej i dziękujemy zarazem za wszelkie ofiary składane na rzecz pokrycia kosztów druku. „Bóg zapłać”.

 

6.     W przyszłą niedzielę Caritas Parafialna będzie zbierać ofiary do puszek na najuboższych w parafii.

 

7.     Dziękujemy za ofiary dziś złożone na tacę gospodarczą, które będą przeznaczone na ogrzewanie naszego kościoła. „Bóg zapłać za Waszą ofiarność i zrozumienie.

 

8.     REKOLEKCJE  WIELKOPOSTNE dla dorosłych będziemy przeżywać – od IV niedzieli Wielkiego Postu – rekolekcje poprowadzi O. Misjonarz Emilian Sigel – pallotyn. Plan rekolekcji zostanie podany w przyszłą niedzielę.

 

9.     19 marca (niedziela) o godz. 11:00 – schola parafialna „Załoga Pana Boga” świętować będzie 10-lecie powstania. Serdecznie zapraszamy.

 

10.     Zachęcamy do nabywania prasy religijnej: „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki” i dla dzieci „Mały Przewodnik Katolicki”, w którym znajdziemy też specjalny dodatek – karty z drogą krzyżową.

 

11.            W ostatnim tygodniu zmarła nasza parafianka: + Władysława Kiełczewska z ul. Kosińskiego 30/5; W jej intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…”