II Niedziela Wielkiego Postu – 28.02.2021

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Wielkiego Postu – 28.02.2021r.

 

 

1.     Czas Wielkiego Postu – to czas zadumy nad męką i śmiercią Chrystusa, ale to także czas zadumy nad samym sobą. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 18:00   i  Drodze Krzyżowej w piątek: dla starszych: o godz. 8:30 i 17:45 także dla dziecia dla młodzieży o godz. 19:15 (w kościele).  Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

2.     W kościołach całej Polski zbieramy dzisiaj ofiary do skarbony na misyjne dzieło Ad Gentes, które wspiera pracę polskich misjonarzy. Skarbona  (zielona) ustawiona jest w środkowej części kościoła. Za złożone ofiary składamy – „Bóg zapłać”.

3.     Również dzisiaj Caritas Parafialna zbiera ofiary do puszek na najuboższych w parafii. Bardzo dziękujemy za wsparcie dla biednych.

4.     W każdy czwartek parafialnej adoracji Najświętszego Sakramentu, od godz. 19:00 – 21:00 w konfesjonale dyżur będzie pełnił jeden z kapłanów naszej wspólnoty.

5.     W minionym tygodniu ukazał się lutowy nr naszej gazety parafialnej. Zachęcając do lektury dziękujemy zarazem za wszelkie ofiary składane na rzecz pokrycia kosztów druku. „Bóg zapłać”.

6.     W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.

·        W I czwartek na Mszy Św. o godz. 18:30 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy Św. nabożeństwo powołaniowe i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:45.

·        W I piątekMsza Św. o godz. 8:00 i 18:30 o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Po Mszy Św. o godz. 18:30 – nabożeństwo do N.S.P.J. SPOWIEDŹ podczas Mszy Św. rano i wieczór.

·         W I sobotę Msza Św. o Niepok. Sercu Maryi o g. 8:00. Po Mszy Św. nabożeństwo Maryjne. W I piątek  kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.

7.     Osoby dorosłe, które chcą się przygotowywać do bierzmowania zapraszamy na pierwszą katechezę we wtorek – 9 marca o godz. 19:15 do salki katechetycznej.

8.     Od przyszłej niedzieli - Caritas parafialna rozprowadzać będzie świece – „Paschaliki” – Świąteczne Dzieło Pomocy Dzieciom. Cena 7 zł.

9.     Zachęcamy do nabywania prasy religijnej: „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki”, dla dzieci „Mały Przewodnik Katolicki i czasopismo „Miłujcie się”.

 

10.           W ostatnim tygodniu zmarli  nasi  parafianie: + Narcyza Rajewska i + Mirosława Furmaniak z ul. Rolnej i + Włodzimierz Stachowiak  z ul. 28 Czerwca 1956 r. W ich intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…”