XXIX Niedziela Zwykła – 18.10.2020

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIX Niedziela Zwykła – 18.10.2020r.

 

 

1.    Dzisiaj  NIEDZIELA  MISYJNA. Przez cały najbliższy tydzień swoją myśl i serce kierujemy w stronę ludzi, którzy daleko od nas głoszą Chrystusa. Są wśród nich coraz liczniejsi Polacy, nie tylko księża i siostry zakonne, ale i ludzie świeccy, zwłaszcza pracownicy służby zdrowia. Potrzebują oni naszego wsparcia materialnego i duchowego. Taca dzisiejsza jest więc przeznaczona na misje. Bierzmy też liczny udział w tym tygodniu w nabożeństwach różańcowych o godz. 18:00 w intencji misji modląc się na różańcu o liczne powołania kapłańskie i zakonne, a zwłaszcza misyjne.

2.    W przyszłą niedzielę podczas mszy świętej będziemy gościć młodzież z duszpasterstwa misyjnego. Podzielą się z nami swoją działalnością, a po mszach świętych będą rozprowadzać cegiełki na rzecz wsparcia misji. Zachęcamy do pomocy misjonarzom i misjom. 

3.    Przyjmujemy wypominki za zmarłychwypominki listopadowe na różaniec oraz na Msze św. zbiorowe2.11. o godz. 7:00, 8.00,  9:30, 17.00  i  18.30. Przy głównym wyjściu z kościoła na stolikach są wyłożone gotowe formularze do wypełnienia wypominek. W kolorze białym są formularze na wypominki listopadowe, które będziemy polecać w modlitwie różańcowej w oktawie Wszystkich Świętych, w kolorze niebieskim – formularze na Msze Św. zbiorowe w dniu 2.11. oraz w kolorze żółtym na wypominki roczne, które będziemy polecać Bogu od początku roku liturgicznego – czyli od I niedzieli Adwentu przez cały rok po mszy św. o godz. 7:30. Za wypominki roczne prosimy wiernych o ofiary w kwocie 50 zł. Dzisiaj można składać wypominki po Mszach Św. przy stolikach w głównym wyjściu z kościoła. Natomiast w ciągu tygodnia wypominki za zmarłych przyjmujemy w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej. Prosimy nie składać wypominek na tacę ani do skarbon.

4.    Caritas Parafialna zbiera dzisiaj ofiary do puszek na najuboższych w parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

5.    W trosce o zdrowie i życie wiernych, w kontekście ogłoszonych kolejnych obostrzeń epidemicznych dotyczących również zgromadzeń liturgicznych, planowane na dzisiejszą niedzielę liczenie wiernych nie odbędzie się. Liczenie wiernych we wszystkich kościołach odbywa się tradycyjnie raz w roku, w jedną z niedziel października. W tym roku miało mieć miejsce w niedzielę, 18 października.

6.    W związku z powyższymi obostrzeniami bardzo prosimy wiernych, którzy zwykle uczestniczą w mszy św. o g. 11:00, aby zostawili miejsca dzieciom szkolnym oraz ich rodzicom. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa maseczkami i zachowania bezpiecznej odległości.

7.    Przypominamy, że zgodnie z dekretem z 28 maja br. w Archidiecezji Poznańskiej obowiązuje dyspensa od niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy św. dla:

A) osób w podeszłym wieku i kobiet w stanie błogosławionym,

B) osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura itp.),

C) osób, które czują wielką obawę przed zarażeniem.

8.    Dziękujemy za ofiary złożone na tacę gospodarczą w ubiegłą niedzielę.  Zebraliśmy: 3 tys. 808 zł. 45 gr. Dziękujemy również tym, którzy wpłacili ofiary na nasze konto parafialne – „Bóg zapłać”.

9.    Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe w naszej świątyni są odprawiane: w dni powszednie – przed Mszą św. wieczorną o godz. 18.00, a w niedzielę – o godz. 18.30. Dzieci szkolne zapraszamy na różaniecw poniedziałki, środy i piątki na godz. 17.30 do kościoła. Osoby, które nie mogą przyjść wieczorem do kościoła, zachęcamy do wspólnego odmawiania różańca po Mszy Św. porannej o g. 8:00.

 

10.          W ostatnim tygodniu zmarła nasza parafianka: + Janina Erdmann z ul. Kosińskiego.  W jej intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…”