OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VIII Niedziela Zwykła – 26.02.2017 r.

 

 

1.     W niedzielę dzisiejszą rozpoczyna się 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to szczególny czas modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa. Jubileuszowy Tydzień Modlitw rozpoczyna Narodowy Kongres Trzeźwości, którego hasło brzmi: „Ku trzeźwości Narodu. Odpowiedzialność rodziny, Kościoła, państwa i samorządu”. Niech nasza postawa i zaangażowanie w to dzieło, z pomocą łaski Bożej, przyniesie błogosławione owoce dla Kościoła i całej naszej ojczyzny.

 

2.     1 marca – Środa Popielcowarozpoczynamy Czas Wielkiego Postu. Msze Św. w tym dniu w naszym kościele zostaną odprawione o godz. 7:00, 8:00, 9:30, 17:00, 18:30 i 20:00. Obrzęd posypania głów popiołem podczas każdej Mszy Św. W tym dniu obowiązuje post ilościowy tzn. ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych – nie ma żadnej dyspensy!

 

3.     Od Środy Popielcowej do niedzieli włącznie trwać będą kwartalne Dni modlitw o ducha pokuty. Jest to także czas przebłagania za grzechy, zwłaszcza pijaństwa, a także czas podejmowania ofiar w intencji nawrócenia grzeszników.

 

4.     W Wielkim Poście w każdy piątek odprawiana będzie Droga Krzyżowa:

 

a)    dla dorosłych – o godz. 8:30 i 17:45

 

b)    dla młodzieży – o godz. 19:15 (w kaplicy Matki Bożej Łaskawej)

 

c)     dla dzieci – o godz. 17:30 (w kaplicy Matki Bożej Łaskawej)

 

5.     W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 18:00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Zachęcamy do rozważania Męki Pańskiej. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

 

6.     W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

 

·        W I czwartek na Mszy Św. o godz. 18:30 modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy Św. nabożeństwo powołaniowe i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:45.

 

·        W I piątekMsza Św. o godz. 8:00 i 18:30 o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Po Mszy Św. – nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa. SPOWIEDŹ podczas Mszy Św. porannych i wieczornej. Msza Św. dla dzieci w kaplicy Matki Bożej o godz. 17:00 – wcześniej od 16:30 – okazja do spowiedzi św.

 

·        W I sobotę Msza Św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8:00. Po Mszy Św. nabożeństwo Maryjne. W I piątek i sobotę kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.

 

 

7.     W sobotę w liturgii kościoła obchodzimy święto Św. Kazimierza, Królewicza – patrona naszego ks. Kazimierza Siwiec CR  kapelana Szpitala im. Prof. Degi. Czcigodny Solenizant Mszę Św. Imieninową odprawi w niedzielę – 5 marca o godz. 8:00, na którą serdecznie zapraszamy Drogich parafian do wspólnej modlitwy.

 

8.     Zapraszamy wszystkich parafian, którzy wraz z Panią dr Magdaleną Mrugalską Banaszak oraz Fundacją SPOT, brali udział w projekcie „Wilda w czasach PRL”, po odbiór książek. Wszystkie osoby zainteresowane tematem Wildy w czasach PRL zapraszamy na spotkanie 2 marca o godzinie 18:00 do SPOT. przy ul. Dolna Wilda 87.

 

9.     Osoby dorosłe, które chcą się przygotowywać do bierzmowania zapraszamy na pierwszą katechezę – 07 marca o godz. 19:15 do salki katechetycznej.

 

10.             Spotkanie dla rodziców młodzieży, która w tym roku przyjmie Sakrament Bierzmowania odbędzie się w czwartek – 2 marca o godz. 19:30 w salce katechetycznej.

 

11.           Ukazał się kolejny lutowy nr naszej gazety parafialnej. Zachęcając do lektury dziękujemy zarazem za wszelkie ofiary składane na rzecz pokrycia kosztów druku. „Bóg zapłać”.

 

12.           W przyszłą niedzielę prosimy o wsparcie parafialnego Caritas paczkami żywnościowymi. Już dziś dziękujemy za okazaną życzliwość.

 

13.           Zachęcamy do nabywania prasy religijnej: „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki” i „Mały Przewodnik Katolicki”.

 

14.            W ostatnim tygodniu zmarły nasze parafianki: + Aniela Sychel z ul. Langiewicza 19/5; + Ludwika Pyszczorska z ul. Traugutta 40/16  i + Stanisława Tomasik z ul. 28 Czerwca 1956 nr 187/17. W ich intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…”

 

 


OGŁOSZENIE O ORKIESTRZE !!!

Patrz – DODATEK do ogłoszeń na stronie głównej – niedziela 26.02.2017 r.