XXVIII Niedziela Zwykła – 11.10.2020

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVIII Niedziela Zwykła – 11.10.2020r.

 

 

1.     Dzisiaj obchodzimy XX Dzień Papieski pod hasłem „TOTUS TUUS”. Tegoroczny Dzień Papieski wpisuje się w 100. rocznicę urodzin Św. Jana Pawła II.  Jednym z punktów programu „Dnia Papieskiego” jest zbiórka pieniędzy przy parafiach i na ulicach na cele programu stypendialnego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, pod hasłem: Dzielmy się miłością. Zechciejmy i my włączyć się w to dzieło – jako żywy pomnik Ojca Św. J.P. II. Ofiary na ten cel można złożyć do skarbony usytułowanej w środkowej części kościoła. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2.     Dzisiaj na Mszy Św. o godz. 11.00 zostaną  poświęcone  różańce  dzieci, które przygotowują się do I Komunii Św.

3.     Od przyszłej niedzieli będzie można składać wypominki za zmarłych, a w ciągu tygodnia będziemy przyjmować w kancelarii – w związku z tym prosimy, aby wypisywać na oddzielnych kartkach wypominki listopadowe w ramach oktawy Wszystkich Świętych oraz na Msze św. zbiorowe2.11. o godz. 7:00, 8.00,  9:30, 17.00  i  18.30.  Przy głównym wyjściu z kościoła na stolikach są wyłożone gotowe formularze do wypełnienia wypominek. W kolorze białym są formularze na wypominki listopadowe, które będziemy polecać w modlitwie różańcowej w oktawie Wszystkich Świętych, w kolorze niebieskim – formularze na Msze Św. zbiorowe w dniu 2.11. oraz w kolorze żółtym na wypominki roczne, które będziemy polecać Bogu od początku roku liturgicznego – czyli od I niedzieli Adwentu przez cały rok po mszy św. o g. 7:30. Za wypominki roczne prosimy wiernych o ofiary w kwocie 50 zł.

4.     Składamy podziękowanie za ofiary złożone dzisiaj na rzecz materialnych potrzeb parafii –  na spłacenie długów za remont wieży - „Bóg zapłać”.

5.     We wtorek – 13 października wspominamy Matkę Bożą Fatimską. Zapraszamy na różaniec fatimski po Mszy Św. wieczornej o godz. 18:30. Wyjątkowo we wtorek nie będzie nabożeństwa o godz. 18:00.

6.     Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe w naszej świątyni są odprawiane: w dni powszednie – przed Mszą św. wieczorną o godz. 18.00, a w niedzielę – o godz. 18.30. Dzieci szkolne zapraszamy na różaniecw poniedziałki, środy i piątki na godz. 17.30 do Kościoła (nie jak do tej pory w kaplicy). Osoby, które nie mogą przyjść wieczorem do kościoła, zachęcamy do wspólnego odmawiania różańca po Mszy Św. porannej o g. 8:00.

7.     Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego informuje, że w przyszłą niedzielę – 18 października b.r. we wszystkich kościołach w Polsce odbędzie się liczenie wiernych uczestniczących we mszy św. niedzielnej i osób przystępujących do komunii św.

8.     W przyszłą niedzielę – 18 października – przypada święto Św. Łukasza Ewangelistypatrona Służby Zdrowia. Swoją modlitwą w tym dniu obejmijmy wszystkich, którzy troszczą się o nasze życie i zdrowie.

9.     Ks. Dziekan i Proboszcz Fary Poznańskiej zaprasza wiernych M. Poznania na Uroczystości trwające przez cały najbliższy tydzień 11 – 18.10.2020 r., związane z koronacją obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Poznańskiej Farze. Szczegółowy program jest wywieszony w gablocie na zewnątrz kościoła.

10.           W przyszłą niedzielę 18 października br. Zapraszamy na Marsz Pokutny, który rozpocznie się Mszą św. o godz.12:30 w Sanktuarium Bożego Ciała, następnie modląc się na różańcu wyruszy w stronę kościoła Farnego, potem do kościoła Przenajświętszej Krwi Pana Jezusa. Około godziny 15:00 zostanie odmówiona Koronkę do Bożego Miłosierdzia u Ojców Jezuitów w kościele Serca Jezusowego. Zakończenie około godziny 15:45 przed obrazem Matki Bożej w Cudy Wielmożnej u Ojców Franciszkanów. Modlimy się zawsze w tej samej intencji: „Z Maryją, naszą Królową o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii i wypełnienie Ślubów Jasnogórskich Narodu”.

11.           Osoby dorosłe, które chcą się przygotowywać do bierzmowania zapraszamy na pierwszą katechezę we wtorek 20 października o godz. 19:15 do salki katechetycznej.

12.           Zachęcamy do lektury prasy religijnej: „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki”, dla dzieci „Mały Przewodnik Katolicki” i czasopismo „Miłujcie się”. Jest jeszcze wrześniowy nr naszej gazetki parafialnej.

 

13.           W ostatnim tygodniu zmarł nasz parafianin: + Radosław Rosada z ul. Pamiątkowej. W jego intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…”