XXIV Niedziela Zwykła – 13.09.2020

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIV Niedziela Zwykła – 13.09.2020r.

 

 

1.     Dzisiaj przeżywamy uroczystość I Komunii Św. w naszej parafii o godz. 11.00 i o godz. 13:00 dla dzieci ze szkół podstawowych nr 5 i 25. Otoczmy naszą szczególną modlitwą dzieci naszej parafii, które po raz pierwszy przyjmą(-ły) Pana Jezusa.

 

2.     W najbliższym tygodniu (do czwartku włącznie) dzieci będą uczestniczyć w Mszy Św. o godz. 18.30 w ramach tzw. „Białego Tygodnia”. Pragnę złożyć gorące podziękowanie P. Emilii za dekorację ołtarzy, ławek oraz P. Elżbiecie za pomoc P. Emilii, bardzo dziękuję tegorocznej młodzieży bierzmowanej, która w piątek wraz z O. Tomaszem posprzątali cały kościół na I komunię Św. Wam Kochani Rodzice i Dzieci szczególne podziękowanie należy się za  DAR  OŁTARZA – została zakupiona kapa Maryjna do nabożeństw.Serdeczne „Bóg zapłać” składam Ks. Markowi, Paniom Katechetkom Agnieszce i Aleksandrze - za całoroczny trud w przygotowaniu Was do pełnego uczestnictwa we Mszy Św.

 

3.     Niedzielą dzisiejszą rozpoczyna się w naszej Ojczyźnie X Tydzień Wychowania, któremu towarzyszy hasło„Budujmy więzi”.Potrzeba relacji należy do najważniejszych potrzeb człowieka. Przeżywanie wiary polega na rozwijaniu relacji z Bogiem. Relacje małżeńskie i relacje pomiędzy rodzicami a dziećmi mają fundamentalne znaczenie dla procesu wychowania. Proces ten opiera się też na relacjach w rodzeństwie oraz na relacjach z nauczycielami i wychowawcami.

 

4.     Dzisiajwspominamy Matkę Bożą Fatimską. Zapraszamy na różaniec fatimski w kościele po Mszy Św. wieczornej o godz. 19:00.

 

5.     Jutro przypada Święto Podwyższenia Krzyża Św., który jest znakiem nadziei i zwycięstwa, jest znakiem naszego zjednoczenia z Chrystusem umarłym i zmartwychwstałym. Wraz z tym świętem kończy się czas spowiedzi i Komunii Św. Wielkanocnej, który został w naszej Archidiecezji przedłużony ze względu na trwającą epidemię.

 

6.     Dzień 14 września to również nadzwyczajny dzień – całodobowej modlitwy Nieustającego Różańca w intencji naszej Ojczyzny.Zapraszamy wszystkich do włączenia się w ten łańcuch modlitwy różańcowej.

 

7.     Dzisiaj II niedziela miesiąca. Zbieramy ofiary na rzecz materialnych potrzeb parafii – zwłaszcza na spłacenie długów za remont wieży i na odnowienie zdewastowanych głównych drzwi wejściowych do kościoła. Za złożone ofiary - „Bóg zapłać”.

 

8.     Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego „Galilea”zaprasza na spotkania w poniedziałki.O godz. 18:30 – Msza Św., a po niej spotkanie w Sali Portretowej.

 

9.     Zapraszamy na 96. pokutny marsz różańcowy w niedzielę 20 września 2020 r. Jak co miesiąc przejdzie ulicami Starego Miasta począwszy od Sanktuarium Bożego Ciała po Mszy św. o godz. 12:30. Modląc się na różańcu dojdziemy do kościoła Farnego i Przenajświętszej Krwi Pana Jezusa. Około g. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia u Ojców Jezuitów w kościele Serca Jezusowego. Zakończenie około godziny 15:45 przed obrazem Matki Bożej w Cudy Wielmożnej u Ojców Franciszkanów.

 

10.           Spotkanie dla uczniów klas VII chcących rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania odbędzie sięw piątek o godz. 18.00 w salce katech., a o godz. 19:00 O. Tomasz zaprasza na spotkanie młodzież oazową.

 

11.           W piątek18 września – Kościół wspomina i czci Św. Stanisława Kostkępatrona dzieci i młodzieży. Jest On również Patronem naszego Księdza Arcybiskupa Metropolity Stanisława Gądeckiego, który świętuje swoje Imieniny. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Czcigodnym Solenizancie, by Św. Stanisław Kostka wypraszał Mu wiele łask u Boga i błogosławieństwo w kierowaniu naszą Archidiecezją.

 

12.           W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę Św. o godz. 12:30, w czasie której będziemy się modlić w intencji Czcigodnego Solenizanta – Ks. Tomasza Koperka CR z okazji Urodzin i Imienin. W czasie tejże Mszy św. wystąpi nasz chór parafialny „Zmartwychwstanie”, który będzie się modlił za + O. Bogusława Borzyszkowskiego CR – wieloletniego Dyrygenta naszego chóru. Serdecznie zapraszamy.

 

13.           W przyszła niedzielę zapraszamy katechetów ze wszystkich szkół z terenu naszej parafii na spotkanie formacyjne o godz. 18:00 w Sali portretowej.

 

14.           W przyszłą niedzielę po mszach św. bardzo prosimy o ofiary do skarbony (zielonej) w głównym wyjściu z kościoła na KUL i szkoły katolickie.

 

15.           Przypominamy i prosimy drogich parafian, którzy w ostatnim roku lub w ubiegłym zamieszkali na terenie naszej parafii, aby niezwłocznie zgłosili się do kancelarii parafialnej celem wpisania się w poczet parafian, jeśli tego nie dokonali podczas ostatniej wizyty duszpasterskiej czyli „kolędy”.

 

16.           Zapraszamy do nabywania prasy religijnej:„Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki” i dla dzieci „Mały Przewodnik Katolicki”oraz czasopismo „Miłujcie się”.