XXIII Niedziela Zwykła – 06.09.2020

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIII Niedziela Zwykła – 06.09.2020r.

 

 

1.     Dzisiaj o godz. 11:00 zapraszamy najmłodsze dzieci, które rozpoczynają swoją naukę w szkole na poświęcenie tornistrów oraz wszystkie dzieci ze szkół podstawowych na oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego.

 

2.     Dzisiaj w salce obok kancelarii dyżur pełnią Panie z Koła Przyjaciół Radia Maryja.

 

3.     Dziś I Niedziela miesiąca. Zwracamy się z uprzejmą prośbą o wsparcie parafialnego Caritas paczkami żywnościowymi. Dziękujemy za okazaną życzliwość.

 

4.     W najbliższą środę 9 września o godz. 19:00spotkanie dla młodzieży klas 8 przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Spotkanie odbędzie się w kaplicy Matki Bożej Łaskawej. Obecność obowiązkowa.

 

5.     W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość I Komunii Św. w naszej parafii o godz. 11.00 dla dzieci ze Szk. Podst. nr 5, a o godz. 13.00 dla dzieci ze Szk. Podst. nr 25. W związku z tym prosimy drogich parafian, którzy nie mają w swoich rodzinach dzieci przystępujących w tym roku do I Komunii Św., by uczestniczyli we Mszy św. w innych godzinach.

 

6.     Zapraszamy dzieci, które przystąpią do I komunii świętej i ich rodziców na próby liturgiczne od poniedziałku 7 września do czwartku 10 września. Początek prób godz. 19:15dla dzieci ze szkoły nr 5, a o godz. 20:00 dla dzieci ze szkoły nr 25. Obecność obowiązkowa. W związku z próbami – w czwartek po mszy św. wieczornej nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

7.     W piątek – 11 września o godz. 15:30 odbędzie się spowiedź dzieci ze szkoły nr 5, a o godz. 16:15 odbędzie się spowiedź dzieci ze szkoły nr 25.

 

8.     W najbliższą niedzielę – 13 września wspominamy Matkę Bożą Fatimską. Zapraszamy na różaniec fatimski po Mszy Św. wieczornej o godz. 19:00.

 

9.     W przyszłą niedzielę, jako II miesiąca będziemy zbierać ofiary na rzecz materialnych potrzeb naszej parafii, m.in. na spłacenie długów za remont wieży i na odnowienie zdewastowanych głównych drzwi wejściowych do kościoła.

 

10.           Zapraszamy do nabywania prasy religijnej:„Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki” i dla dzieci „Mały Przewodnik Katolicki”oraz czasopismo „Miłujcie się”. Jest też wakacyjny kolorowy nr naszej gazetki parafialnej.

 

11.           W ostatnim tygodniu zmarli nasi parafianie: + Halina Stróżewska z ul. Rolnej i + Henryk Łuczak z ul. Wybickiego. W ich intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…”