XVIII Niedziela Zwykła – 02.08.2020

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVIII Niedziela Zwykła – 02.08.2020r.

 

 

 

1.     Pełnia lata i urlopów każe nam przypomnieć przykazanie Boże: „Pamiętaj, abyś dzień święty święcił”. Nie ma urlopu od służby Bożej. Właśnie w czasie wakacji powinniśmy poświęcić więcej czasu na refleksję religijną, na medytację, na pobyt w świątyni.

 

2.     W czwartek w liturgii kościoła obchodzimy Święto Przemienienia Pańskiego.

 

3.     W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek miesiąca.

 

·        W I czwartek na Mszy Św. o godz. 18:30 modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy Św. nabożeństwo powołaniowe i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:45.

 

·        W I piątekMsza Św. o godz. 8:00 i 18:30 o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Po Mszy Św. – nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa. SPOWIEDŹ dla wszystkich podczas Mszy Św. porannych i wieczornej.

 

4.     Kancelaria parafialna w lipcu i sierpniu czynna w środy i piątki w godz. 10:00 – 12:00 i od 16:00 – 17:30.

 

5.     Przypominamy, że w związku z wyjazdami księży na urlopy prosimy wiernych, którzy chcą skorzystać z sakramentu pojednania (spowiedzi św.) w ciągu tygodnia jak też i w niedzielę, by uczynili to 15 minut przed Mszą św.

 

6.     Przypominamy, że przez całe wakacje zbieramy wyprawkę szkolną dla dzieci z Domu Dziecka w Kosewie. Kosz przeznaczony na to jest ustawiony do końca sierpnia przed ołtarzem Św. Józefa. Dziękujemy za życzliwość i pomoc.

 

7.     W przyszłą niedzielę ofiary zbierane do skarbony (zielonej) ustawionej w głównym wyjściu z kościoła, będą przeznaczone na KUL, WT UAM i szkoły katolickie.

 

8.     Również w przyszłą niedzielę, jako II miesiąca będziemy zbierać ofiary na rzecz materialnych potrzeb naszej parafii, m.in. na spłacenie długów za remont wieży i na odnowienie zdewastowanych głównych drzwi wejściowych do kościoła.

 

9.     Zapraszamy do nabywania prasy religijnej: „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki” i dla dzieci „Mały Przewodnik Katolicki” oraz czasopismo „Miłujcie się”. Jest też wakacyjny kolorowy nr naszej gazetki parafialnej.

 

10.           Wszystkim Gościom, Parafianom – wypoczywającym na wakacjach i urlopach życzymy pięknej pogody, dobrego wypoczynku, opieki Matki Bożej i błogosławieństwa Bożego. Pamiętajmy o modlitwie i niedzielnej Eucharystii.

 

11.           W ostatnim tygodniu zmarł nasz parafianin: + Jan Kusik z ul. Kosińskiego. W jego intencji odmówmy wspólnie: „wieczny…”