XVII Niedziela Zwykła – 26.07.2020

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVII Niedziela Zwykła – 26.07.2020r.

 

 

1.     To już prawie połowa naszego wakacyjnego odpoczynku. Wielu z nas już po urlopie, inni się do niego przygotowują. Pamiętajmy, że czas ten dany jest przez Stwórcę nie tylko nam, ale i też naszym bliźnim. Chrystus żąda od nas, abyśmy sami odpoczywając, pomogli odpocząć innym.

 

2.     Czas letni to okres intensywnej pracy rolników przy zbiorze plonów. W imię po chrześcijańsku pojętej solidarności wspomnijmy przed Panem we wdzięcznej modlitwie tych, którzy „żywią i bronią”. Śpieszmy im z wieloraką pomocą, okażmy rolnikom polskim więcej serca i zrozumienia.

 

3.     Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 12:30 i 19:00 pragniemy poświęcić wszelkie pojazdy z okazji wspominanego wczoraj w liturgii Św. Krzysztofa – PATRONA KIEROWCÓW.

 

4.     Zbliża się miesiąc sierpień – cała katolicka Polska podejmuje zobowiązanie po abstynencji od napojów alkoholowych. Włączmy się i my w ten wielki trud i wysiłek Kościoła w walce o trzeźwość polskiego narodu. Jest to również miesiąc wspomnienia tylu narodowych spraw, przeżyć, przede wszystkim      1 sierpnia – wspominamy już 76 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Dobremu Bogu polecamy tych, którzy swoje życie oddali za nas i Ojczyznę.

 

5.     W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca.

 

·        W I sobotę Msza Św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8:00. Po Mszy Św. nabożeństwo Maryjne.

 

6.     1 sierpnia (w sobotę) od godz. 12:00 do 2 sierpnia godz. 24:00 we wszystkich kościołach parafialnych można dostąpić dla siebie lub dla zmarłego jeden raz odpustu zupełnego „Porcjunkuli” – za pobożne nawiedzenie kościoła z równoczesnym zmówieniem modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga. Należy zachować pozostałe warunki odpustu zupełnego: spowiedź, Komunia Św., modlitwa wg intencji Ojca Św. oraz wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

 

7.     Przypominamy, że kancelaria parafialna w lipcu i sierpniu jest czynna w środy i piątki w godz. 10:00 – 12:00 i od 16:00 – 17:30.

 

8.     Zapraszamy do nabywania prasy religijnej: „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki” i dla dzieci „Mały Przewodnik Katolicki” oraz czasopismo „Miłujcie się”. Jest też wakacyjny kolorowy nr naszej gazetki parafialnej.