XIII Niedziela Zwykła – 28.06.2020

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIII Niedziela Zwykła – 28.06.2020r.

 

 

 

1.     Rozpoczęły się wakacje. Czy zaplanowaliśmy je zgodnie z tym, czego od nas, jako ludzi wierzących, żąda i oczekuje Bóg? Niech na szlakach naszych wakacyjnych wędrówek nie zabraknie także świątyń. W każdej z nich czeka na nas Chrystus. Stąd i nasze zachowanie w czasie zwiedzania świątyń niech będzie nacechowane powagą i czcią należną Bogu obecnemu w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o Dniu Pańskim i obowiązku uczestnictwa we Mszy Św.

 

2.     Jutro przypada Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu łączymy się w modlitwie z następcą Św. Piotra na rzymskiej Stolicy – Ojcem Św. Franciszkiem. Niech Bóg Mu błogosławi i zachowa na długie lata w zdrowiu i bezpieczeństwie dla dobra całego Kościoła Św.   Msze Św. w tym dniu o godz. 7.00, 8.00 i 18.30. Ofiary zbierane podczas Mszy św. będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Jutro kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 

3.     W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

 

·        W I czwartek na Mszy Św. o godz. 18:30 modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy Św. nabożeństwo powołaniowe i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:45.

 

·        W I piątekMsza Św.o godz. 8:00i 18:30 o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Po Mszy Św. – nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa. SPOWIEDŹ dla wszystkich podczas Mszy Św. porannych i wieczornej.

 

·        W I sobotę Msza Św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8:00. Po Mszy Św. nabożeństwo Maryjne.

 

4.     Kancelaria parafialna w lipcu i sierpniu będzie czynna w środy i piątki w godz. 10:00 – 12:00 i od 16:00 – 17:30.

 

5.     Przypominamy, że w związku z wyjazdami księży na urlopy prosimy wiernych, którzy chcą skorzystać z sakramentu pojednania (spowiedzi św.) w ciągu tygodnia jak też i w niedzielę, by uczynili to 15 minut przed Mszą św.

 

6.     Przez całe wakacje (lipiec i sierpień) będziemy zbierać wyprawkę szkolną dla dzieci z Domu Dziecka w Kosewie. Kosz przeznaczony na to jest ustawiony do końca sierpnia przed ołtarzem Św. Józefa. Już teraz dziękujemy za okazaną życzliwość.

 

7.     Jest  do nabycia czerwcowo-wakacyjny kolorowy nr naszej gazetki parafialnej. Zachęcamy do lektury. Jest także u P. Jacka prasa religijna: „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik Katolicki” oraz czasopismo „Miłujcie się”.

 

9.W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie: + Maria Bręk z ul. Czwartaków; + Genowefa Stępień z ul. Saperskiej; + Ireneusz Chełmiński z ul. Droga Dębińska i + Paweł Leć z ul. Rolnej.  W ich intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…”