XII Niedziela Zwykła – 21.06.2020

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XII Niedziela Zwykła – 21.06.2020r.

 

 

 

 

1.     W tym tygodniu rozpoczynają się wakacje. Niech będą one dla nas czasem zbliżenia się do Boga, wspaniałą okazją do pogłębienia naszej wiary. Poprzez przyrodę, piękno naszej ojczystej ziemi niech przemawia do nas Bóg. Zechciejmy otworzyć dla Niego swoje serce. Pamiętajmy o  DNIU  PAŃSKIM, o każdej wakacyjnej niedzieli i obowiązku uczestnictwa we Mszy Św.

 

2.     W środę obchodzimy Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

 

3.     Przypominamy, że na okres wakacji: lipiec – sierpień kancelaria parafialna będzie czynna w środy i piątki w godz. 10:00 – 12:00 i od 16:00 – 17:30.

 

4.     Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na rzecz materialnych potrzeb parafii – m. in. na odnowienie drzwi w głównym wejściu kościoła i spłacenie długów za remont wieży. Zebraliśmy 3 tys. 949 zł.Dziękujemy również tym, którzy wpłacili ofiary na nasze konto parafialne.

 

5.     Zapraszamy na niezwykły, międzynarodowy koncert z okazji 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II, pod patronatem Jego Ekscelencji księdza arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Jego Eminencji księdza kardynała Timothy Dolana, arcybiskupa Nowego Jorku, Jego Eminencji księdza kardynała Stanisława Dziwisza oraz Pana Adriana Kubickiego, konsula generalnego Rzeczypospolitej w Nowym Jorku.

 

W koncercie wystąpią artyści z 40 krajów świata, w tym z Polski, Stanów Zjednoczonych, Anglii, Niemiec, Korei, Włoch, Japonii, Tajwanu, Turcji i Szwajcarii. Soliści Metropolitan Opera z Nowego Jorku, soliści Polskiej Opery Narodowej i Polskiego Baletu Narodowego. W programie muzyka sakralna i klasyczna, składająca się z utworów Schuberta, Mozarta, Verdiego i Moniuszki. Pierwotnie, koncert miał odbyć się w prestiżowym Lincoln Center w Nowym Jorku, jednak ze względu na epidemię został zrealizowany w wersji on-line. Emisja online odbędzie się dzisiaj, w niedzielę 21 czerwca, o godz. 20.00 na stronie wydarzenia www.jp2concert.com. Serdecznie zapraszamy do oglądania!

 

6.     Zapraszamy do lektury prasy religijnej: „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki” i  dla dzieci „Mały Przewodnik Katolicki” oraz czasopismo „Miłujcie się”.

 

7.     W ostatnim tygodniu zmarli nasi parafianie: + Grażyna Szwarc z ul. Wybickiego i + Artur Pszeniczka z ul. 28 Czerwca 1956 r. W ich intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…”