IV Niedz. Wielkiego Postu - 22.03.2020

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV Niedz. Wielkiego Postu 22.03.2020r.

 

 

1.     Serdecznie zachęcamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy jedną częścią różańca codziennie o godz. 20.30 w intencji tego, co przeżywamy w związku z wirusem. Gromadźmy się w gronie domowników czy też samotnie, jednocząc się duchowo z innymi parafianami i nami kapłanami na tej modlitwie.

 

2.     Zawieszone zostają nadal nabożeństwa Gorzkich Żali i Dróg Krzyżowych. W nabożeństwie Gorzkich Żali będzie można dziś uczestniczyć Online przez stronę fecebook zmartwychwstancy o godz. 18:00. Transmisja z naszej świątyni.

 

3.     Droga krzyżowa w piątek będzie Online  przez naszą stronę parafialną facebook Parafia Zmartwychwstania Pańskiego Poznan Wilda o godz. 17:45. W tym czasie świątynia będzie zamknięta.

 

4.     Z naszej świątyni będzie transmitowana na żywo Msza Święta niedzielna o godz. 11:00 i 19:00 - transmisja facebook Parafia Zmartwychwstania Pań. Poznań Wilda.

 

5.     Zostały odwołane REKOLEKCJE  WIELKOPOSTNE dla dorosłych, które mieliśmy przeżywać od IV niedzieli Wielkiego Postu.

 

6.     Również zawieszone zostają spotkania przygotowujących się do bierzmowania, do pierwszej komunii świętej, oazy, załogi pana Boga, liturgicznej służby ołtarza. Bierzmowanie w parafii zawieszone, nowy termin nieznany.

 

7.     W najbliższym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko w środę w godz. 10:00 – 12:00 i 16:00 – 17:30. W sprawach nagłych tylko na telefon.

 

8.     Przy głównym wyjściu z kościoła są wystawione koperty – jako „Danina Diecezjalna na rok 2020”..

 

9.     25 marca – w środę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia i Dzieło Duchowej Adopcji. Msze Św. w naszym kościele będą odprawione o godz. 7:00, 8:00 i 18:30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

10.           Dzięki życzliwości Telewizji Polskiej oraz dyspozycyjności Ojca Jacka Salija OP, TVP3 w pasmie ogólnopolskim nadawać będzie „Rekolekcje z dominikaninem Jackiem Salijem". Nauki będą emitowane o godzinie 20.40 w dniach 25, 26 i 27 marca br. (środa, czwartek, piątek), zaraz po transmisji Mszy Świętej z Jasnej Góry. Długość poszczególnych odcinków przewidywana jest na 20 minut. Zachęcamy wiernych, którzy z powodu rosnącego zagrożenia epidemicznego pozbawieni są możliwości uczestniczenia w rekolekcjach wielkopostnych w swoich parafiach.

 

11.           W czwartek wystawienie Najśw. Sakr. będzie o godz. 15:00 i zakończy się przed mszą św. wieczorną o godz. 18:30. Od godz. 17:00 będzie okazja do spowiedzi św.

 

12.           W ostatnim tygodniu zmarła nasza parafianka: + Irena Kazimierczak  z ul. Hetmańskiej. W jej intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…”