V Niedziela Zwykła – 09.02.2020

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V Niedziela Zwykła – 09.02.2020 r.

 

1.     Z okazji XXVII Światowego Dnia Chorego ks. Bp Grzegorz Balcerek serdecznie zaprasza wszystkich chorych, cierpiących i posługujących im, na uroczystą Mszę św. z błogosławieństwem na wzór Lourdes 16 lutego o godz. 13.30 w kościele Matki Boskiej Bolesnej w Poznaniu przy ul. Głogowskiej. Po Mszy św. odbędzie się koncert w domu katolickim.

 

2.     W naszym kościele Msza Św. dla chorych z okazji Światowego Dnia Chorego będzie we wtorek o godz. 9:30.Podczas Mszy Św. udzielimy Sakramentu Chorych.Przyjmujemy ten sakrament tylko w stanie łaski uświęcającej. Prosimy, aby rodziny, opiekunowie i sąsiedzi umożliwili naszym chorym przybycie do kościoła.

 

3.     Również we wtorek przed południem o godz. 11:00 w Schronie Kultury Europa przy  ul. Rolnej 24 będziemy sprawować Mszę Św. dla osób chorych, starszych, samotnych. Serdecznie zapraszamy!!!

 

4.     We wtorek także podczas Mszy św. o godz. 18:30 będziemy modlić się o beatyfikację O. Pawła Smolikowskiego CR – kartki z prośbami i podziękowaniami można składać pod obrazem O. Pawła do skarbony i tam również są obrazki z modlitwą o beatyfikację, które można zabrać i modlić się każdego dnia w swoich modlitwach prywatnych.

 

5.     Caritas Archidiecezji Poznańskiej przy współpracy z Miastem Poznań i Katolicką Szkołą Podstawową im. Św. Stanisława Kostki organizuje XI edycję „Białej Soboty”, która łączy w sobie profilaktykę, badania i porady. Akcja odbędzie się 15 lutego o godz. 9:00 w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Św. Stanisława Kostki w Poznaniu. Do udziału w tej akcji zachęcamy wszystkich parafian – zarówno osoby w podeszłym wieku, jak również aktywne zawodowo i młodzież. Biała Sobota jest organizowana po to, aby przekonać uczestników, że warto się badać, ponieważ lepiej zapobiegać niż leczyć.

6.     Bardzo dziękujemy Braciom Zewnętrznym naszego Zgromadzenia oraz jeszcze dwom Panom, którzy w poniedziałek wieczorem rozebrali dekorację Bożonarodzeniową. Za trud i poświęcenie – serdeczne „Bóg zapłać”.

 

7.     W poniedziałek – 17 lutego – przypada 184 rocznica powstania naszego Zgromadzenia Księży Zmartwychwstańców. Na Mszy Św. o godz. 18:30 razem ze Wspólnotą z Domu Zakonnego w Poznaniu Krzyżownikach będziemy dziękować Bogu, przez wstawiennictwo Matki Bożej Bolesnej Sulisławskiej – Patronki naszej Polskiej Prowincji, za nasze Zgromadzenie i modlić się o nowe powołania do naszego Zgromadzenia. Zapraszamy także Br. Zew. naszego Zgromadzenia.

 

8.     Skończyły się ferie dzieci i młodzieży, dlatego od jutra kontynuujemy odwiedziny parafian – tzw. „kolędę” według programu.

 

9.     W przyszłą niedzielę Caritas Parafialna będzie zbierać ofiary do puszek na najuboższych w parafii.

 

10.           W dniach 21 – 23 lutego b.r. Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego „Galilea” zaprasza na rekolekcje – NOWE ŻYCIE. Szczegóły na plakatach w gablocie i na www.wielkopolska.galilea.pl

 

11.           Dziękujemy za ofiary dziś złożone na tacę gospodarczą, które będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła oraz na spłacenie długów za remont wieży. „Bóg zapłać”.

 

12.           W przyszłą niedzielę Caritas Parafialna będzie zbierać ofiary do puszek na najuboższych w parafii.

 

13.           Zachęcamy do nabywania prasy religijnej: „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki”, dla dzieci „Mały Przewodnik Katolicki, i czasopismo „Miłujcie się”.

 

14.           W ostatnim czasie zmarli  nasi  parafianie: + Antoni Waligórski  z ul. Fabrycznej; + Halina Fertsch z ul. Rolnej; + Jan Kostrzewski  z ul. Fabrycznej i  Dariusz Maćkowiak  z ul. Traugutta. W ich intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…”