IV Niedziela Zwykła – 02.02.2020

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Zwykła – 02.02.2020r.

Święto Ofiarowania Pańskiego

 

 

1.    Dzisiaj Mszą św. o godz. 12.30, rozpocznie się „XVII Różańcowe Jerycho miasta Poznania". Główną intencją – jako kontynuacja z poprzedniego roku - tegorocznego XVII Różańcowego Jerycha Miasta Poznania w Sanktuarium Franciszkanów na Górze Przemysła jest modlitwa w intencji Archidiecezji Poznańskiej o dobre przygotowanie, przebieg i błogosławione owoce nawiedzenia Kopii Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej: „Z MARYJĄ W NOWE CZASY”. Codzienne Msze św. w tym czasie o godz. 7.00; 9.00; 12.00; 18.00 i 24.00. Nasza parafia będzie mieć adorację jutro – 3 lutego od godz. 13:00 – 14:00. Bardzo proszę o jak najliczniejszy udział parafian w tejże adoracji.

 

2.    Dzisiaj w salce obok kancelarii dyżur pełnią Panie z Koła Przyjaciół Radia Maryja.

 

3.    Dziś I Niedziela miesiąca. Zwracamy się z uprzejmą prośbą o wsparcie parafialnego Caritas paczkami żywnościowymi. Dziękujemy za okazaną życzliwość.

 

4.    Bardzo prosimy wszystkich chętnych mężczyzn w poniedziałek 3 lutego po mszy św. wieczornej – ok. 19:00, aby pomóc w rozebraniu dekoracji Bożonarodzeniowej.

 

5.    Jutro – 3 lutegoŚw. Błażeja, Biskupa i Męczennika. Po Mszach Św. porannej i wieczornej obrzęd błogosławieństwa świec i wiernych w chorobach gardła przez wstawiennictwo Św. Błażeja.

 

6.    W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca.

 

·        W I czwartek Na Mszy Św. o godz. 18:30 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy Św. nabożeństwo powołaniowe i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:45.

 

·        W I piątekpo Mszy Św. o godz. 8:00 i 18:30 – nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa. SPOWIEDŹ podczas Mszy Św. porannych i wieczornej. W I piątek kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.

 

7.    W przyszłą niedzielę jako II miesiąca będziemy zbierać ofiary na rzecz materialnych potrzeb parafii – m. in. na ogrzewanie kościoła i spłacenie długów za remont wieży.

 

8.    Informujemy, że Sakrament Berzmowania dla młodzieży naszej parafii będzie 17 marca (we wtorek) o godz. 17:00, którego udzieli ks. Bp Damian Bryl. Szczegółowe informacje zostaną podane po feriach przez ks. Tomasza.

 

9.    Jest prasa religijna: „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki”, dla dzieci „Mały Przewodnik Katolicki, czasopismo „Miłujcie się” oraz styczniowa Gazetka parafialna.

 

10.          W ostatnim tygodniu zmarł  nasz  parafianin: + Zdzisław Menka  z ul. Łanowej W jego intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…”