I Niedziela Wielkiego Postu 05.03.2017

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Wielkiego Postu – 05.03.2017 r.

 

 

1.     Trwa święty czas Wielkiego Postu. Przypominamy i zachęcamy do udziału w nabożeństwach Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 18.00   i  Drodze Krzyżowej w piątek: dla starszych: o godz. 8:30 i 17:45; dla dzieci – o godz. 17.30 (w kaplicy Matki Bożej),  a dla młodzieży o godz. 19.15 (w kaplicy Matki Bożej).  Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

 

2.     Dzisiaj w salce obok kancelarii dyżur pełnią Panie z Parafialnego Koła Przyjaciół Radia Maryja.

 

3.     Dziękujemy dzisiaj za wsparcie parafialnego Caritas paczkami żywnościowymi. „Bóg zapłać”. Dziękujemy także za ofiary składane do skarbony Św. Antoniego, z których część przeznaczamy na obiady dla kilkoro dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5.

 

4.     W przyszłą niedzielę w kościołach całej Polski będą zbierane ofiary do skarbon na misyjne dzieło Ad Gentes, które wspiera pracę polskich misjonarzy. Skarbona ustawiona będzie przy głównym wyjściu z kościoła.

 

5.     W naszej parafii odbywają się Warsztaty Odnowy Wiary, gromadzące ponad 30 osób. Ostatnia szansa dołączenia do nich będzie w najbliższą środę 8 marca o godz. 17:45 w zakrystii.

 

6.     W środę także przypada DZIEŃ KOBIETwszystkim  PANIOM  naszej parafii życzymy, by życzliwość mężczyzn dla Was rozciągnęła się na cały rok.  Niech Miłość Boża i Jego Matki towarzyszy Wam w jakże trudnym posłannictwie. Kwiatkiem z naszej strony będzie modlitwa w intencji wszystkich kobiet naszej parafii w środę na Mszy Św. o godz. 18.30, na którą zapraszamy do licznego udziału.

 

7.     Polecamy lutowy nr naszej gazety parafialnej i dziękujemy zarazem za wszelkie ofiary składane na rzecz pokrycia kosztów druku. „Bóg zapłać”.

 

8.     Zapraszamy na Mszę św. z modlitwą uwielbienia w niedzielę 12 marca o godz. 16 w kaplicy Matki Bożej Łaskawej.

 

9.     W przyszłą niedzielę jako II miesiąca będziemy zbierać ofiary na rzecz materialnych potrzeb parafii – na ogrzewanie kościoła.

 

10.           Zachęcamy do nabywania prasy religijnej: „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki” i „Mały Przewodnik Katolicki”.

 

11.           W ostatnim tygodniu zmarli nasi parafianie: + Antonina Grochowska z ul. Fabrycznej 3/14; + Róża Mazurkiewicz z ul. Czwartaków 22/2; + Aniela Kaczmarek z ul. Umińskiego 19/3 i + Kazimierz Konieczny z ul. Dąbrówki 4. W ich intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…”