Niedziela Chrztu Pańskiego – 12.01.2020

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Chrztu Pańskiego – 12.01.2020 r.

 

 

1.     W dzisiejszą Niedzielę Chrztu Pańskiego kończy się Okres Bożego Narodzenia. W kościele w Polsce zachowujemy tradycyjnie śpiew kolęd i wystrój świąteczny do 2 lutego – Święto Ofiarowania Pańskiego.

 

2.     Dziś o godz. 12:30 odprawimy Mszę Św. w intencji wszystkich dzieci ochrzczonych w 2019 r. oraz w intencji ich rodziców i chrzestnych.

 

3.     Dzisiaj w naszym kościele odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu naszego chóru parafialnego „Zmartwychwstanie” na Mszy Św. o godz. 12:30, a po mszy św. spotkanie opłatkowe dla chóru w Sali Portretowej.

 

4.     Dzisiaj spotkanie opłatkowe dla LSO oraz Scholi „Załoga Pana Boga” o godz. 16:00 w Sali Świetlicowej.

 

5.     W sobotę – 18 stycznia zapraszamy na mszę św. o godz. 8:00 Wspólnotę Modlitwy Wstawienniczej, a po mszy św. na spotkanie opłatkowe w Sali Portretowej.

 

6.     Od soboty 18 stycznia do 25 stycznia rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Hasłem tegorocznego tygodnia są słowa z Dziejów Apostolskich: Życzliwymi bądźmy (por. Dz 28, 2).

 

7.     Dziękujemy za ofiary dziś złożone na tacę gospodarczą, które będą przeznaczone na spłacenie długów za remont naszej wieży kościelnej i ogrzewanie naszego kościoła. „Bóg zapłać za Waszą ofiarność i zrozumienie.

 

8.     Ojciec Tomasz wraz ze Wspólnotą ministrancką serdecznie dziękuje wszystkim, którzy w Uroczystość Objawienia Pańskiego zechcieli skorzystać z ofiarowanego kadzidła i kredy. Bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie materialne.

 

9.     Trwa wizyta duszpasterska – kolęda. Kapłani przychodzą do naszych domów z modlitwą i błogosławieństwem. Porządek kolędy taki, jaki został podany w gazetce parafialnej i na stronie internetowej parafii oraz w gablotach. Rozpoczęcie od poniedziałku do piątku o g. 17:00, a w soboty – od g. 15:00.

 

10.           W przyszłą niedzielę Caritas Parafialna będzie zbierać ofiary do puszek na najuboższych w parafii.

 

11.           Zachęcamy do nabywania prasy religijnej: „Gość Niedzielny” i „Przewodnik Katolicki”, dla dzieci „Mały Przewodnik Katolicki oraz czasopismo „Miłujcie się”.

 

12.           W ostatnim czasie zmarli  nasi  parafianie: + Władysława Nadstoga i + Jerzy Winczakiewicz  z ul. Hetmańskiej;  + Małgorzata Pilarczyk i + Zofia Barcewicz  z ul. Fabrycznej;  + Jerzy Bulski  z ul. Partyzanckiej; + Helena Waścińska  z ul. Umińskiego i + Roman Bródka  z ul. Chłapowskiego. W ich intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…”