I Niedziela Adwentu – 01.12.2019

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Adwentu – 01.12.2019 r.

1.     Rozpoczynamy Adwent, a wraz z nim nowy rok liturgiczny i duszpasterski, którego hasłem są słowa: „Wielka Tajemnica wiary”. Chcemy rozwijać tematykę sakramentu  Eucharystii, która daje życie.

 

2.     Wraz z rozpoczynającym się adwentem zapraszamy od jutra na roraty:

 

a)dla dorosłych i młodzieży codziennie – od poniedziałku do soboty o godz. 6:00 w kościele (w tym czasie nie ma mszy św. o godz. 7:00).

 

b)dla dzieciw poniedziałki, środy i piątki – o g. 17:30 w kaplicy M.B. Łaskawej.

 

3.     Panie z parafialnego „Koła Przyjaciół Radia Maryja” będą dyżurowały wyjątkowo w niedzielę 15 grudnia.Dziś I Niedziela miesiąca. Zwracamy się z uprzejmą prośbą o wsparcie parafialnego Caritas paczkami żywnościowymi. Dziękujemy za życzliwość.

 

4.     Dzisiaj od godziny 8:30 do 14:00 na placu kościelnym odbędzie się adwentowa zbiórka krwi w ambulansie.

 

5.     Rodzice wraz z Ks. Tomaszem organizują zbiórkę przyborów szkolnych i plastycznych dla dzieci z Lwowa. Szczegółowe informacji na plakacie w gablocie.

 

6.     Od jutra w kancelarii będziemy przyjmować intencje mszalne na rok 2020 – tylko pierwsze półrocze czyli od stycznia do końca czerwca 2020 r.

 

7.     CARITAS Archidiecezji Poznańskiej po raz kolejny organizuje akcję„Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Przy wyjściu z kościoła po Mszy Św. można zakupić świece – małą w cenie 6 zł., a dużą – 13 zł.

 

8.     Odprawiamy Nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Od 2 – 7.XII. przed Mszą Św. roratnią o g. 5:45. Serdecznie zapraszamy.

 

9.     Spotkanie z Radą Ekonomiczną parafii odbędzie się we wtorek o g. 19:00 w Sali Port.

 

10.           W przyszłą niedzielę – 8 grudnia na Mszy Św. o godz. 11:00 będą poświęcone medaliki dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. Jest to II niedziela Adwentu, dlatego Uroczystość Niepok. Poczęcia NMP ze względu na niedzielę adwentu jest w tym roku przeniesiona na poniedziałek – 9 grudnia. Msze Św. w tym dniu w naszym kościele będą sprawowane o godz. 6:00, 8:00, 9:30 i 18:30.

 

Tego dnia w południe 12:00-13:00 w kościele będzie GODZINA ŁASKI. Wszystkich czcicieli Matki Bożej już dziś serdecznie zapraszamy.

 

11.           W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.

 

·        W I czwartek na Mszy Św. o godz. 18:30 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy Św. nabożeństwo powołaniowe i adoracja N. S. do g. 20:45. Po nabożeństwie zapraszamy Braci Zew.  na spotkanie formacyjne.

 

·        W I piątekMsza Św.o godz. 8:00i 18:30 o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Po Mszy Św. – nabożeństwo do N.S.P.J. SPOWIEDŹ podczas Mszy Św. rano i wieczór. Dzieci ze szkół podstawowych prosimy w I piątek na godz. 17:30 do kaplicy Matki Bożej – wcześniej od 17:00 będzie okazja do spowiedzi św.

 

·        W I sobotę Msza Św. o Niepok. Sercu Maryi o g. 8:00. Po Mszy Św. nabożeństwo Maryjne. W I piątek i sobotę kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.

 

 

12.           Począwszy od 5 grudnia w każdy czwartek parafialnej adoracji Najświętszego Sakramentu, od godz. 19:00 – 20:45 w konfesjonale dyżur będzie pełnił jeden z kapłanów naszej wspólnoty.

 

13.           Pani z „Vestimentum” będzie dzisiaj po mszy św. o g. 11:00 przyjmowała zamówienia  dla dzieci I komunijnych w kaplicy Matki Bożej. Rodziców proszę o pilny kontakt.

 

14.           W przyszłą niedzielę jako II miesiąca będziemy zbierać ofiary na rzecz materialnych potrzeb parafii, na remont wieży.Podczas obecnego remontu wieży zostały położone i pomalowane nowe wierzchnie tynki, został wyostrzony detal architektoniczny, zostały naprawione zniszczone przez warunki atmosferyczne i korozje słupy na poziomie dzwonnicy oraz zostały zakonserwowane drewniane żaluzje. Ze względu na fatalny stan opierzeń gzymsów, zostały one w całości wymienione na nowe wykonane z blachy cynkowo-tytanowej. Ponadto dodatkowo zostały poddane renowacji betonowe figury.Obecnie trwają prace elewacyjne w poziomie przyziemia wieży. Z powodu braku środków finansowych odroczone w czasie zostały następujące prace remontowe: izolacja murów fundamentowych, wykonanie opaski drenażowej, naprawa cokołu wieży, naprawa drewnianych schodów wewnątrz wieży, wymiana stolarki okiennej (obecnie została jedynie odnowiona), renowacja drzwi wejściowych do wieży oraz wykonanie iluminacji.Jestem ogromnie wdzięczny przede wszystkim Firmie Remontowo-Budowlanej „RENOR” P. mgr inż. Jana Deca i Jego brata Stanisława z Puszczykowa, którzy czuwali nad całością wspomnianych prac.

 

15.           Grupa Harcerzy z III Szczepu Drużyn  Harcerskich z Hufca Poznań-Wilda będzie w tym roku w Adwencie rozprowadzać po rodzinach naszej parafii opłatki wigilijne, które dziś rano zostały poświęcone. Będą mieli upoważnienie ks. Proboszcza do roznoszenia opłatków. Bardzo proszę parafian o życzliwe ich przyjęcie.

 

16.           Wypominki Roczne – od dziś – I niedzieli Adwentu przez cały rok – w niedzielę po mszy św. o g. 7:30 będziemy modlić się za zmarłych na różańcu. Wypominki zostały podzielone na dwie części. Bardzo proszę zaznajomić się – w którą niedzielę miesiąca będzie miał ktoś wypominki za swoich bliskich. Wypominki zostały wywieszone na tablicy koło ołtarza Św. Antoniego i są zamieszczone na stronie internetowej parafii.

 

17.           Od dzisiaj rusza akcja "Podaj mydło". Do kartonu znajdującego się z tyłu kościoła ożna przynosić mydło (tylko w kostce), które zostanie przekazane Fundacji  Redemptoris Missio. Następnie zostanie ono wysłane do krajów Afryki, gdzie wielu mieszkańców bardzo poważnie choruje z powodu braku podstawowych środków higienicznych. Zbiórka potrwa do 22 grudnia.

 

18.           Zapraszamy do lektury prasy religijnej: „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki” i  dla dzieci „Mały Przewodnik Katolicki”, czasopismo „Miłujcie się”. Jest jeszcze nr listopadowy naszej gazety parafialnej.

 

19.           W ostatnim tygodniu zmarli  nasi  parafianie: + Czesław Lange  z ul. Rolnej, + Janina Świtek z ul. Saperskiej, + Andrzej Organistka  z ul. 28 Czerwca 1956 r. i + Roman Dyczkowski z ul. Langiewicza. W ich intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…”