Urocz. Chrystusa Króla – 24.11.2019

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Urocz. Chrystusa Króla – 24.11.2019 r.

 

1.     Dziś Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy Św. o godz. 12:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Akt oddania Chrystusowi Królowi Wszechświata.

2.     Nasz Chór parafialny „Zmartwychwstanie” zaprasza dziś na Mszę św. i  koncert o g. 12:30 w roku kończącego się jubileuszu 95-lecia chóru.

3.     W dzisiejszą niedzielę ministranci zbierają ofiary do puszek na wyjazd na zimowisko. Prosimy wiernych o wsparcie tej inicjatywy.

4.     Przypominamy, że od 2 grudnia (poniedziałek) w kancelarii będziemy przyjmować intencje mszalne na rok 2020 – tylko pierwsze półrocze czyli od stycznia do końca czerwca 2020 r.

5.   Zbliża się Adwent, a wraz z nim nowy rok liturgiczny i duszpasterski, którego hasłem są słowa: „Wielka Tajemnica Wiary”. Rozpoczynamy rok liturgiczny i chcemy rozwijać tematykę sakramentu  Eucharystii, która daje życie.

6.     Wraz z rozpoczynającym się adwentem zapraszamy już dziś na roraty:

a)    dla dorosłych i młodzieży codziennie – od poniedziałku do soboty o godz. 6:00 w kościele (w tym czasie nie ma mszy św. o godz. 7:00).

b)    dla dzieciw poniedziałki, środy i piątki – o godz. 17:30 w kaplicy Matki Bożej.

7.     CARITAS Archidiecezji Poznańskiej po raz kolejny organizuje akcję „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Zapraszamy wszystkich do współpracy w tym pięknym dziele, które już na stałe zakorzeniło się w tradycji Świąt Bożego Narodzenia, a którego symbolem jest płonąca świeca Caritas na wigilijnym stole. Dlatego od przyszłej I niedzieli Adwentu będzie można przy wyjściu z kościoła po Mszy Św. zakupić świece – małą w cenie 6 zł., a dużą – 13 zł. W ciągu tygodnia świece można zakupić w kancelarii parafialnej w dniach urzędowania.

8.     Spotkanie dla młodzieży klas 8 przygotowujących się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w poniedziałek 25 listopada o godz. 19:15 w salce katechetycznej. Natomiast spotkanie dla młodzieży klas 7 przygotowujących się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w środę 27.11. o godz. 19:15 w salce katechetycznej.

9.     Zespół „Angelus” animujący msze święte o godz. 19 w niedzielę, zaprasza do współpracy osoby śpiewające, grające na instrumentach. Szczegółowe informacje o próbach zespołu po mszy świętej o 19:00. 

10.           Rodzice wraz z Ks. Tomaszem organizują zbiórkę przyborów szkolnych i plastycznych dla dzieci z Lwowa. Szczegółowe informacji na plakacie w gablocie.

11.           Od przyszłej niedzieli czyli od pierwszej niedzieli Adwentu rozpoczynamy w naszej parafii zbiórkę mydła w ramach akcji "Podaj mydło" organizowanej przez Fundację Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio". Zakupione kostki mydła będzie można przynosić do naszego kościoła do 22 grudnia i wkładać do kartonów ustawionych z tyłu naszej świątyni.

12.           Ukazał się nowy nr listopadowy naszej gazety parafialnej. Zachęcając do lektury dziękujemy zarazem za wszelkie ofiary składane na rzecz pokrycia kosztów druku. „Bóg zapłać”.

13.           Zapraszamy do lektury prasy religijnej: „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki” i  dla dzieci „Mały Przewodnik Katolicki”.

14.           W ostatnim tygodniu zmarli  nasi  parafianie: + Irena Ratajczak-Fedorczuk  z ul. Umińskiego i + Ryszard Hłotow z ul. Fabrycznej. W ich intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…”