XXVII Niedziela Zwykła – 06.10.2019

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVII Niedziela Zwykła – 06.10.2019 r.

 

 

1.     Przeżywamy miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe w naszej świątyni są odprawiane: w dni powszednie – przed Mszą św. wieczorną o godz. 18.00, a w niedzielę – o godz. 18.30. Dzieci szkolne zapraszamy na różaniecwe wtorki i czwartki na godz. 17.30 do kaplicy Matki Bożej Łaskawej. Osoby, które nie mogą przyjść wieczorem do kościoła, zachęcamy do wspólnego odmawiania różańca po Mszy Św. porannej o g. 8:00.

 

2.     Dzisiaj w salce obok kancelarii pełnią dyżur Panie z Parafialnego Koła Przyjaciół Radia Maryja.

 

3.     Prosimy dzisiaj drogich parafian o wsparcie parafialnego Caritas paczkami żywnościowymi. Dziękujemy za okazaną życzliwość.

 

4.     Jutro przypada wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, ale dzisiaj na Mszy Św. o godz. 11.00, zostaną  poświęcone  różańce  dzieci, które przygotowują się do I Komunii Św.

 

5.     Przypominamy, że Ks. Dziekan i Proboszcz Fary Poznańskiej zaprasza wiernych M. Poznania na Uroczystości trwające przez cały najbliższy tydzień 06 – 13.10.2019r., związane z koronacją obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Poznańskiej Farze. Szczegółowy program jest wywieszony w gablotach.

 

6.     W sobotę 12 października br., w Rocznicę Poświęcenia Katedry Poznańskiej odbędą się w Bazylice Archikatedralnej dwa uroczyste nabożeństwa: o godz. 1130, z okazji Światowego Dnia Seniora Msza św., której przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Damian Bryl, a o godz. 1800 Nieszpory, na które zapraszamy kapłanów, siostry zakonne i wiernych m. Poznania. Nieszporom przewodniczył będzie Ksiądz Biskup Zdzisław Fortuniak.

 

7.     W niedzielę – 13 października wspominamy Matkę Bożą Fatimską. Zapraszamy na różaniec fatimski przed Mszy Św. wieczorną o godz. 18:00.

 

8.     Tegoroczny XIX Dzień Papieski obchodzić będziemy w przyszłą niedzielę - 13 października pod hasłem „Wstańcie, chodźmy”. Tegoroczny Dzień Papieski wpisuje się w przygotowanie do 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły. Jednym z punktów programu „Dnia Papieskiego” będzie zbiórka pieniędzy przy parafiach i na ulicach na cele programu stypendialnego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, pod hasłem: Dzielmy się miłością.

 

9.     Zapraszamy w najbliższy piątek na mszę św. wieczorną o 18:30 w intencji o beatyfikację O. Pawła Smolikowskiego CR.

 

10.           Przypominamy, że Rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w Poznaniu przy ul. Traugutta  zwracają się do mieszkańców Wildy, Absolwentów i rodzin uczniów z tejże szkoły z gorącą prośbą o oddanie dzisiaj po mszy św. głosu na Budżet Obywatelski odnośnie projektu rejonowego nr 6 „BOISKO DLA WILDY”. Proszę tylko o podanie swojego peselu.

 

11.           Osoby dorosłe, które chcą się przygotowywać do bierzmowania zapraszamy na pierwszą katechezę we wtorek 8 października o godz. 19:15 do salki katechetycznej.

 

12.           Klub Seniora Parafii p.w. Maryi Królowej przy Rynku Wildeckim zaprasza na spotkanie integracyjne Seniorów naszej Parafii w najbliższą środę 9 października 2019 r. na godz. 10:00. Temat spotkania: „Cierpienie fizyczne i duchowe” poprowadzi nasz kapelan Ortopedii – ks. Ryszard Bazylak CR

 

13.           W najbliższy piątek o godz. 19:00 zapraszamy do salek katechetycznych młodzież z klas 6, 7 i 8 na pierwsze spotkanie organizacyjne OAZY. Bardzo gorąco zachęcamy do włączenia się w tę formę życia parafii.

 

14.           Dzisiaj po mszach świętych zapraszamy do pozostania w świątyni i obejrzenia krótkiego filmu o naszej misji w TANZANII.

 

15.           Nasz Chór Parafialny „Zmartwychwstanie” zaprasza w przyszłą niedzielę 13 października 2019 r. na Mszę Św. o godz. 12:30 w intencji Ś.P. O. Bogusława Borzyszkowskiego CR. Po mszy św. odbędzie się koncert poświęcony pamięci O. Bogusława – długoletniego dyrygenta Chóru Zmartwychwstanie. Serdecznie zapraszamy.

 

16.           W przyszłą niedzielę jako II miesiąca będziemy zbierać ofiary na rzecz materialnych potrzeb parafii, zwłaszcza na dalszy remont wieży. Pragnę podać do wiadomości, że w minionym tygodniu rozpoczęły się prace remontowe naszej wieży kościelnej. Prośba firmy budowlanej, by od bramy wjazdowej na plac kościelny w kierunku wieży nie parkować żadnych samochodów.

 

17.           Zapraszamy do lektury prasy religijnej: „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki”, dla dzieci „Mały Przewodnik Katolicki” i czasopismo „Miłujcie się”. Jest jeszcze wrześniowy nr naszej gazetki parafialnej.

 

18.           W ostatnim tygodniu zmarła nasza parafianka: + Teresa Kozak z ul. Langiewicza.  W jej intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…”