XXVI Niedziela Zwykła – 29.09.2019

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVI Niedziela Zwykła – 29.09.2019 r.

 

1.     We wtorek rozpoczynamy miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w naszej świątyni będą odprawiane: w dni powszednie – przed Mszą św. wieczorną o godz. 18.00, a w niedzielę – o godz. 18.30. Dzieci szkolne zapraszamy na różaniecwe wtorki i czwartki na godz. 17.30 do kaplicy Matki Bożej Łaskawej. Osoby, które nie mogą przyjść wieczorem do kościoła, zachęcamy do wspólnego odmawiania różańca po Mszy Św. porannej o godz. 8:00.

2.     W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

·        W I czwartek na Mszy Św. o godz. 18:30 modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy Św. nabożeństwo powołaniowe i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:45.

·        W I piątekMsza Św. o godz. 8:00 i 18:30 o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Po Mszy Św. o godz. 8:00 i 18:30 – nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa. SPOWIEDŹ podczas Mszy Św. porannych i wieczornej. Msza Św. dla dzieci razem ze starszymi w kościele o godz. 18:30 – wcześniej od 18:00 – okazja do spowiedzi św. Msza Św. dla kandydatów do bierzmowania z klas VII i VIII w Kaplicy Matki Bożej Łaskawej o godz. 19:30. Wcześniej od 19:00 będzie okazja do spowiedzi.

·        W I sobotę Msza Św. o Niepok. Sercu Maryi o g. 8:00. Po Mszy Św. nabożeństwo Maryjne, a po nabożeństwie będzie spotkanie Żywego Różańca w Sali portretowej. Zapraszamy również osoby chętne, które chcą się włączyć do Róży Różańcowej na to spotkanie. W I piątek i sobotę kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Ks. Proboszcz i ks. Marek odwiedzą chorych w sobotę.

3.     W piątek - 4 października – obchodzimy wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu, a w poniedziałek 7 października przypada wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. Z tej to okazji zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. wraz z rodzicami w niedzielę 6 października na Mszę Św. o godz. 11.00, w czasie  której  zostaną  poświęcone  różańce  dzieci.

4.     Ukazał się powakacyjny, wrześniowy nr naszej gazetki parafialnej. Jest tam wiele bardzo ciekawych artykułów, m.in. wywiad z naszym ks. wikariuszem Tomaszem CR. Zachęcając do lektury dziękujemy zarazem za wszelkie ofiary składane na rzecz pokrycia kosztów druku – „Bóg zapłać”.

5.     Już dziś Ks. Dziekan i Proboszcz Fary Poznańskiej zaprasza wiernych M. Poznania na Uroczystości trwające przez cały tydzień 06 – 13.10.2019 r., związane z koronacją obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Poznańskiej Farze. Szczegółowy program jest wywieszony w gablocie w przedsionku i na zewnątrz kościoła.

 

6.     Prosimy drogich parafian w przyszłą niedzielę o wsparcie parafialnego Caritas paczkami żywnościowymi.

7.     Również w przyszłą niedzielę w salce obok kancelarii będą pełnić dyżur Panie z Parafialnego Koła Przyjaciół Radia Maryja.

8.     Rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w Poznaniu przy ul. Traugutta  zwracają się do mieszkańców Wildy, Absolwentów i rodzin uczniów z tejże szkoły z gorącą prośbą o oddanie głosu na Budżet Obywatelski odnośnie projektu rejonowego nr 6 „BOISKO DLA WILDY”. Chodzi o boisko szkolne przy tej szkole, które jest bardzo zniszczone. Codziennie przez to boisko przechodzą dzieci, rodzice, dziadkowie by przejść do drzwi szkoły. Jest szansa, aby spełniły się marzenia dzieci i ich rodziców. Zależy to wszystko od Państwa, od Waszego głosu oddanego na w/w Budżet Obywatelski w przyszłą niedzielę 6 października po mszach świętych. Proszę tylko o zapisanie lub zapamiętanie swojego peselu. W głównym wyjściu z kościoła na stolikach przygotowane są ulotki odnośnie tego wydarzenia. Można po mszy św. zabrać je do domu.

9.     Wydarzenia z naszej parafii można śledzić na Facebooku pod nazwą Parafia Zmartwychwstania Pańskiego Poznań Wilda. Zachęcamy do odwiedzin i polubienia.

10.           Przypominamy, że spotkanie dla uczniów klas VII chcących rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania odbędzie się 1 października we wtorek o godz. 19.15 w salce katechetycznej.

11.           Osoby dorosłe, które chcą się przygotowywać do bierzmowania zapraszamy na pierwszą katechezę we wtorek 8 października o godz. 19:15 do salki katechetycznej.

12.           Zapraszamy do lektury prasy religijnej: „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki” i dla dzieci „Mały Przewodnik Katolicki” oraz czasopismo „Miłujcie się”.

13.           W ostatnim tygodniu zmarli nasi parafianie: + Barbara Michalska z ul. 28 Czerwca 1956 r. i + Adam Jankowski z ul. Madalińskiego.  W ich intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…”