XXIII Niedziela Zwykła – 08.09.2019

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIII Niedziela Zwykła – 08.09.2019 r.

 

 

1.     Niedzielą dzisiejszą rozpoczyna się w naszej Ojczyźnie IX Tydzień Wychowania, któremu towarzyszy hasło – „Nauczycielu, gdzie mieszkasz?”(J 1, 38).

 

2.     Dzisiaj o godz. 11:00 zapraszamy najmłodsze dzieci, które rozpoczynają swoją naukę w szkole na poświęcenie tornistrów oraz wszystkie dzieci ze szkół podstawowych na oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Po mszy św. będzie spotkanie z rodzicami dzieci ze scholi naszej „Załoga Pana Boga”.

 

3.     Dzisiaj niedziela gospodarcza. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, zwłaszcza na dalszy ciąg remontu naszej wieży. „Bóg zapłać”.

 

4.     W najbliższy wtorek 10 września o godz. 19:00spotkanie dla przygotowujących się do sakramentu bierzmowania z klas 8. Spotkanie odbędzie się w kaplicy Matki Bożej Łaskawej. Obecność obowiązkowa.

 

5.     Rozpoczynamy zmartwychwstańcze jedenastki. Każdego 11 dnia miesiąca (w tym tygodniu w środę) podczas mszy świętej o godz. 18:30 będziemy modlić się o dar beatyfikacji czcigodnego Sługi Bożego O. Pawła Smolikowskiego CR, będzie to też okazja do poznania postaci ojca Pawła, po mszy świętej odbędzie się nowenna, podczas której będziemy wypraszać potrzebne łaski za wstawiennictwem naszego Sługi Bożego. Zachęcamy do osobistego kultu ojca Pawła, jak też do składania intencji modlitw pod obrazem wystawionym w naszym kościele. Intencje będą odczytywane podczas nowenny. Prosimy też o informowanie nas o wysłuchanych modlitwach.  Jest to ostatni krok do wyniesienia na ołtarze. Świadectwo pobożności życia ojca Pawła wymaga potwierdzenia przez cuda za jego przyczyną. Chciejmy obrać tego niezwykłego zmartwychstańca jako naszego patrona i orędownika.

 

6.     W piątek – 13 września wspominamy Matkę Bożą Fatimską. Zapraszamy na różaniec fatimski wraz z procesją po Mszy Św. wieczornej.

 

7.     W sobotę – 14 września przypada Święto Podwyższenia Krzyża Św., który jest znakiem nadziei i zwycięstwa, jest znakiem naszego zjednoczenia z Chrystusem umarłym i zmartwychwstałym. Jak już ogłaszaliśmy w ub.niedzielę wraz z parafią Maryi Królowej przy Rynku Wildeckim zapraszamy w sobotę na uroczystą mszę św. o godz. 12:00 w kościele przy Rynku Wildeckim, gdzie po mszy św. będzie Droga Krzyżowa na miejsce, w którym był krzyż przy ul. Dolna Wilda – ul. Krzyżowa. W czasie drogi krzyżowej będzie poniesiony przez wiernych z obu naszych parafii nowy krzyż, który zostanie postawiony i poświęcony. Bardzo prosimy do wzięcia licznego udziału w tych uroczystościach naszych parafian, kto tylko może!!!

 

 

8.     W odpowiedzi na apel organizatorów Czuwania modlitewnego „POLSKA POD KRZYŻEM”, który jest organizowany we Włocławku, informujemy, że dnia 14 września 2019 roku o godzinie 21.00 przy Krzyżu Papieskim w Parku Jana Pawła II (dawne Łęgi Dębińskie) odbędzie się czuwanie modlitewne, na które w sposób szczególny zaproszone są osoby, które nie mogą wziąć udziału w uroczystościach centralnych we Włocławku.

 

9.     Dzień 14 września to również nadzwyczajny dzień – całodobowej modlitwy Nieustającego Różańca w intencji naszej Ojczyzny. Zapraszamy wszystkich do włączenia się w ten łańcuch modlitwy różańcowej.

 

10.           Tegoroczny Archidiecezjalny Marsz dla Życia przejdzie ulicami Poznania w nowym terminie – w niedzielę, 15 września. Spotkanie rozpocznie o godz. 14:30 – będzie festyn rodzinny na pl. A. Mickiewicza. Następnie wyruszymy w kierunku Katedry Poznańskiej, gdzie zostanie odprawiona Msza św. o godz. 17:00. Zachęcamy do włączenia się w promocję wydarzenia wśród znajomych. Pokażmy, że rodzina i życie każdego z nas to dla nas wartości fundamentalne!

 

11.           Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego „Galilea” zaprasza na spotkania we wtorki. O godz. 18:30 – Msza Św., a po niej spotkanie w Domu Zmartwychwstania.

 

12.           W przyszła niedzielę zapraszamy katechetów ze wszystkich szkół z terenu naszej parafii na spotkanie formacyjne o godz. 18:00 w Sali portretowej.

 

13.           Również w przyszłą niedzielę po mszach św. bardzo prosimy o ofiary do skarbony (zielonej) w głównym wyjściu z kościoła na KUL i szkoły katolickie.

 

14.           Zapraszamy wszystkich chłopców od 2 klasy szkoły podstawowej do grona ministrantów. Zbiórka zawsze w sobotę o godz. 10:00 w zakrystii.

 

15.           Zachęcamy do nabywania prasy religijnej: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny”, czasopismo „Któż jak Bóg” i „Miłujcie się”.

 

16.           W środę w Warszawie w Szpitalu Czerniakowskim zmarł nasz rodak z parafii Ks. Marek Kabsz CR. Pogrzeb odbędzie się jutro (w poniedziałek) w Warszawie w kościele Św. Kazimierza przy ul. Chełmskiej 21a o godz. 12:00. Po mszy św. dalsze uroczystości odbędą się na cmentarzu czerniakowskim przy naszym grobowcu Zgromadzenia Zmartwychwstańców. Pragnę dodać, że właśnie w tej parafii O. Marek pracował przez ostatnie 20 lat. Niech Pan Zmartwychwstały będzie dla Niego nagrodą w niebie za 44 lata pracy – jako kapłan w różnych placówkach naszej Polskiej Prowincji Zmartwychwstańców.

 

17.           W ostatnim tygodniu zmarli nasi parafianie: + Ireneusz Ziółkowski z ul. Kosińskiego i + Marek Szwarc z ul. Wybickiego. W ich intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…”