XXII Niedziela Zwykła – 01.09.2019

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXII Niedziela Zwykła – 01.09.2019 r.

 

1.     Jutro rozpoczyna się rok szkolny i katechetyczny. Zwracamy się do rodziców i wychowawców z prośbą o dołożenie wszelkich starań, by uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechizacji było od początku roku systematyczne.

 

2.     Rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego dla Młodzieży z V LO im. Klaudyny Potockiej będzie w poniedziałek 2 września Mszą Św. w naszym kościele o godz. 9:00. Zapraszamy również rodziców, Dyrekcję szkoły, nauczycieli, katechetów i wychowawców do wspólnej modlitwy.

 

3.     W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

 

·        W I czwartek na Mszy Św. o godz. 18:30 modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy Św. nabożeństwo powołaniowe i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:45. Po nabożeństwie zapraszamy Braci Zew. naszego Zgromadzenia na spotkanie formacyjne.

 

·       W I piątekMsza Św.o godz. 8:00 i 18:30 o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Po Mszy Św. – nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa. SPOWIEDŹ podczas Mszy Św. porannych i wieczornej. Msza Św. dla dzieci o godz. 17:00 (w kościele) – wcześniej od 16:30 – okazja do spowiedzi św. W I piątek i w I sobotę przed południem kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.

 

·       W I sobotę msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8:00, po mszy św. nabożeństwo wynagradzające do Matki Bożej, następnie spotkanie Żywego Różańca w Sali Portretowej. Zapraszamy osoby chętne do Żywego Różańca.

 

4.     W ub. tygodniu zakończyliśmy zbiórkę wyprawki szkolnej dla dzieci z Domu Dziecka w Kosewie. Wszystkim, którzy zechcieli się włączyć w to przedsięwzięcie wyrażamy ogromną wdzięczność – „Bóg zapłać”.

 

5.     Dzisiaj I niedziela miesiąca – w salce obok kancelarii pełnią dyżur Panie z Parafialnego Koła Przyjaciół Radia Maryja.

 

6.     Prosimy dzisiaj drogich parafian o wsparcie parafialnego Caritas paczkami żywnościowymi. Dziękujemy za okazaną życzliwość.

 

7.     Dzieci klas pierwszych, które rozpoczynają swoją przygodę w szkole zapraszamy na poświęcenie tornistrów w najbliższą niedzielę – 8 września  na Mszy Św. o g. 11:00. Będzie to równie oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego dla wszystkich dzieci.

 

8.     Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej O. Tomasza Koperka CR, który jest mianowany wikariuszem naszej parafii oraz katechetą w szkole w szpitalu w Ortopedii. Życzymy Mu Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej i polecamy Go wdzięcznej modlitwie wiernych.

 

9.     W przyszłą niedzielę, jako II miesiąca będziemy zbierać ofiary na rzecz materialnych potrzeb naszej parafii. Pragnę poinformować drogich parafian, że po 10 września rozpoczynamy ostatnią II część remontu naszej wieży. Przewidziany koszt – to ok. 300 tys. zł. Mamy nadzieję, że warunki atmosferyczne pozwolą na ostateczne zakończenie wspomnianych remontów wieży. W związku z tym prosimy o finansowe wsparcie tego przedsięwzięcia. Za każdy ciężko zapracowany grosz bardzo dziękujemy.

 

10.           Nasza schola parafialna „Załoga Pana Boga” zaprasza na pierwszą powakacyjną próbę w najbliższy piątek – 6 września o godz. 18:30, natomiast zebranie dla rodziców dzieci z „Załogi Pana Boga” będzie w niedzielę – 8 września po mszy św. o godz. 11:00.

 

11.           Spotkanie dla ministrantów z nowym opiekunem będzie w sobotę 7 września o godz. 10:00. Obecność obowiązkowa.

 

12.           Informujemy drogich parafian, że od września kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki, środy i piątki w tych samych godzinach.

 

13.           Już dziś informujemy, że spotkanie dla katechetów szkół z terenu naszej parafii odbędzie się w niedzielę - 15 września o godz. 18:00 w Sali Portretowej.

 

14.           Zachęcamy do nabywania prasy religijnej: „Gość Niedzielny”, czasopismo „Któż jak Bóg” i „Miłujcie się”.

 

15.           W ostatnim tygodniu zmarli nasi parafianie: + Krzysztof Gruszczyński z ul. Wybickiego i + Leon Rzepa z ul. Rolnej. W ich intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…”