XVIII Niedziela Zwykła – 04.08.2019

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVIII Niedziela Zwykła – 04.08.2019 r.

 

 

1.     Pełnia lata i urlopów każe nam przypomnieć przykazanie Boże: „Pamiętaj, abyś dzień święty święcił”. Nie ma urlopu od służby Bożej. Właśnie w czasie wakacji powinniśmy poświęcić więcej czasu na refleksję religijną, na medytację, na pobyt w świątyni.

 

2.     Dzisiaj I niedziela miesiąca – w salce obok kancelarii pełnią dyżur Panie z Parafialnego Koła Przyjaciół Radia Maryja.

 

3.     Przypominamy, że przez całe wakacje zbieramy wyprawkę szkolną dla dzieci z Domu Dziecka w Kosewie. Kosz przeznaczony na to jest ustawiony do końca sierpnia przed ołtarzem Św. Józefa. Dziękujemy za okazaną życzliwość i pomoc.

 

4.     W przyszłą niedzielę ofiary zbierane do skarbony (zielonej) ustawionej w głównym wyjściu z kościoła, będą przeznaczone na KUL, WT UAM i szkoły katolickie.

 

5.     Również w przyszłą niedzielę, jako II miesiąca będziemy zbierać ofiary na rzecz materialnych potrzeb naszej parafii, m.in.na spłacenie długów za częściowy remont wieży i na dalszy remont.

 

6.     Zachęcamy do nabywania prasy religijnej: „Gość Niedzielny”, „Mały Przewodnik Katolicki”  i „Przewodnik Katolicki”oraz wakacyjnego nr naszej gazetki parafialnej.

 

7.     W środę – 31 lipca b.r. zmarł ks. Bogusław Borzyszkowski CROd roku 1964 pełnił posługę duszpasterską tu w naszej Parafii Zmartwychwstania Pańskiego. Przez kilka lat do roku 1986, powierzane były mu róże obowiązki: duszpasterza akademickiego; wikariusza; dyrygenta naszego chóru parafialnego „Zmartwychwstanie”; wicerektora i wykładowcy Niższego Seminarium Duchownego oraz przełożonego i rektora Kościoła przy Rynku Wildeckim.

 

Pogrzeb odbędzie się w naszej parafii w Kościerzynie we wtorek 06 sierpnia o godz. 12:00. W związku z tym organizujemy wyjazd autokarem na uroczystości pogrzebowe. Chętnych prosimy po mszy św. do zakrystii, żeby się zapisać na listę. Tam też będą informacje na temat godz. wyjazdu i powrotu.

 

8.     Wszystkim Gościom, Parafianom – wypoczywającym na wakacjach i urlopach życzymy pięknej pogody, dobrego wypoczynku, opieki Matki Bożej i błogosławieństwa Bożego. Pamiętajmy o modlitwie i niedzielnej Eucharystii.

 

9.     W ostatnim tygodniu zmarła nasza parafianka: + Irena Książkiewicz z ul. Hetmańskiej. W jej intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…”