XIV Niedziela Zwykła – 07.07.2019

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIV Niedziela Zwykła – 07.07.2019 r.

 

1.     Jak przeżywamy czas wakacyjny – czas naszych urlopów? Zanim wyjdziemy z tej świątyni, uczyńmy postanowienie na najbliższe dni: niech ten czas przez nas przeżywany będzie na chwałę Bożą i na nasz pożytek. Warunkiem spełnienia takiego postanowienia będzie uszanowanie przez nas Dnia Pańskiego.

 

2.    Dzisiaj w I niedzielę miesiąca w salce obok kancelarii pełnią dyżur Panie z Parafialnego Koła Przyjaciół Radia Maryja.

 

3.     Tydzień, który obecnie będziemy przeżywać jest niezwykle bogaty w liturgiczne wspomnienia świętych: jutro – Św. Jana z Dukli, kapłana;  w czwartek – święto Św. Benedykta opata i Patrona Europy; w piątek – Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bp i męcz.; w sobotę – Św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

 

4.     W sobotę – 13 lipca wspominamy Matkę Bożą Fatimską. Zapraszamy na różaniec fatimski wraz z procesją po mszy św. wieczornej.

 

5.     W niedzielę – 14 lipca jest nadzwyczajnym dniem – całodobowej modlitwy Nieustającego różańca w intencji naszej Ojczyzny. Zapraszamy osoby chętne do włączenia się w ten łańcuch modlitwy różańcowej. Spotkanie odbędzie się w kościele 13 lipca po zakończeniu różańca fatimskiego. Za ławkami przy głównym wejściu do kościoła będzie wystawiona lista chętnych do odmawiania nieustającego różańca, gdzie będzie można się tam zapisać.

 

6.     Przypominamy, że kancelaria parafialna w lipcu i sierpniu jest czynna w środy i piątki w godz. 10:00 – 12:00 i od 16:00 – 17:30.

 

7.     W związku z wyjazdami księży na urlopy prosimy wiernych, którzy chcą skorzystać z sakramentu pojednania (spowiedzi św.) w ciągu tygodnia jak też i w niedzielę, by uczynili to 15 minut przed Mszą św.

 

8.     Za tydzień niedziela gospodarcza. Bardzo prosimy o ofiary na spłacenie długów za częściowy remont wieży i na dalszy remont, który jeszcze w wakacje będzie kontynuowany.

 

 

9.    Przypominamy, że przez całe wakacje (lipiec i sierpień) będziemy zbierać wyprawkę szkolną dla dzieci z Domu Dziecka w Kosewie. Kosz przeznaczony na to jest ustawiony do końca sierpnia przed ołtarzem Św. Józefa. Już teraz dziękujemy za okazaną życzliwość.

 

10.           Jest  do nabycia czerwcowo-wakacyjny nr naszej gazetki parafialnej. Zachęcamy do lektury. Jest także u P. Jacka prasa religijna: „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki” i „Mały Przewodnik Katolicki”.

 

9.W ostatnim czasie zmarł nasz parafianin: + Bernard Jagielski z ul. Hetmańskiej. W ich intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…”